TOKAT-NİKSAR-ORDU DUBLE YOLU'NDA GELİŞMELER | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
M-Ş Otomotiv Yedek Parça

TOKAT-NİKSAR-ORDU DUBLE YOLU'NDA GELİŞMELER

TOKAT-NİKSAR-ORDU DUBLE YOLU

2015-01-21
TOKAT-NİKSAR-ORDU DUBLE YOLU'NDA GELİŞMELER

Tokat-Ordu Duble Yolu, üç etap halinde projelendirildi. 1. Etap olan Tokat Niksar güzergahının şu anda yapımı sürüyor. Hizmete girdiğinde 10 km kısalıp, 49 km ye inecek yolda, Dönekse ve Sarıyaprak rampaları yer almayacak. Güzergah bu iki kesimde tamamen değişecek.
Tokat'ı; Erbaa, Niksar, Reşadiye ve Başçiftlik ilçelerine ve ayrıca Niksar, Akkuş üzerinden Ünye'ye bağlayacak olan Tokat-Niksar güzergahında çalışmalar 2013 yılında başlatıldı. Karadeniz'i, Akdeniz'e bağlayacak doğudan batıya tespit edilen 8 güzergahtan en canlısı olması beklenen, Ordu-Tokat duble yolu, hem ülkemiz hemde bölgemiz için büyük önem arz ediyor.
Yol İnşaatı Yüklenici Firma Proje Müdürü Murat Küçükyoldaş, Tokat-Niksar güzergahının 15 kilometrelik kısmında alt yapı çalışmalarının (menfez, su yapı geçişleri, köprü) tamamlandığını ifade ederek, "Geri kalan kısımda kazı, dolgu çalışması devam ediyor. Hedefimiz bir sıkıntı olmaz ise bir daha ki sene en az 15 kilometreyi trafiğe açık hale getirmek, en iyi hedefimizde 25 kilometre. Yani Tokat'ın girişinden Gökdere'nin çıkışına kadar olan bölüm." dedi.
Tokat Milletvekilimiz Dilek Yüksel ise konuyla ilgili verdiği bilgide; Tokat-Niksar yolunun sorunsuz bir şekilde tamamlanması için gayret ettiklerini belirtti. İkinci etap Niksar-Akkuş güzergahının bu yıl içinde ihaleye çıkacağı, üçüncü etap olan Akkuş-Ünye güzergahının ise, projesinde güzergah değişikliği çalışmalarının tamamlanmasını müteakiben ihalesinin yapılacağını ifade etti.
Tokat-Ordu Duble yolu tamamlandığında, Niksar'dan 60 dakikada, Tokat'tan ise 85 dakikada Karadeniz'e gidilebilecek.
Yolun proje, ihale ve yapım aşamalarını takip eden, gerçekleşmesini sağlayan; Başta Milletvekillerimize, geçmişten bugüne İl-İlçe Başkanlarımıza, Ticaret ve Sanayi Odalarımızın Başkanlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz. Konuya hassasiyet gösteren Eski Bakanımız Binali Yıldırım'a, Bakanımız Lütfi Elvana, Müsteşarımız Habip Soluk'a, Karayolları Genel Müdürümüz ile Samsun Bölge Müdürümüze, Yüklenici Firma Yetkililerine, özellikle Proje Yürütücüsü Murat Küçükyoldaş'a ve tüm emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz.

Sayfa Başı