EĞİTİM-BİR SEN’DE YENİ DÖNEM | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

EĞİTİM-BİR SEN’DE YENİ DÖNEM

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir Sen) 5. Olağan Genel Kurulu’nda genel başkanlığa Kim Seçildi

2015-02-22
EĞİTİM-BİR SEN’DE YENİ DÖNEM

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir Sen) 5. Olağan Genel Kurulu'nda genel başkanlığa Tokat'lı hemşehrimiz Ali Yalçın seçildi.


Eğitim-Bir Sen 5. Olağan Genel Kurulu'nda bugün seçim heyecanı yaşandı. Genel başkanlık için yarışan iki adaydan Ali Yalçın, rakibi Ahmet Özer'i geride bırakarak Eğitim-Bir Sen'in yeni genel başkanı oldu. Yapılan seçimde toplam 312 delegeden 306'sı oy kullandı. Yalçın, 236 oy alarak yeni genel başkan oldu. Seçim sonrası Yalçın, yarıştığı Özer'i ve tüm şube başkanlarını sahneye davet etti. Bu sırada salonda alkış tufanı koptu.

Seçim sonuçları açıklandıktan sonra bir teşekkür konuşması yapan Genel Başkan Ali Yalçın, "Birbirimizin asla rakibi olmadık, bu yarışta çıkan sonuca göre, bize sorumluluğu tevdi ettiniz. Bu sorumluluğun altından kalkmak, bunun hakkını vermek, sendikamızı vakti kuşanarak zirveden yeni ufuklara taşımak için bundan sonra hizmetinizde, emrinizde olacağız. Yeni dönemi birlikte omuzlayacak, yeni ufuklara birlikte uzanacağız. Sendikamız geldiği noktadan daha ileriye gidebilecek, daha büyük işler yapabilecek, insanlık için daha faydalı çalışmalara imza atabilecek güçtedir. Bunu birlikte başaracak, kol kola yürüyerek olgunlaştıracağız. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, her günümüzün bugün gibi olmasını diliyorum" dedi.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Adayı Ahmet Özer ise, Genel Kurul'un demokrasi şöleni halinde geçtiğini vurgulayarak, "Ali Yalçın başkanlığında oluşturulan yönetime başarılar diliyorum. Allah muvaffak eylesin. Oy veren, vermeyen tüm delegasyona teşekkür ediyorum. Bu davaya gönül veren tüm dava erlerini saygıyla, sevgiyle selamlıyorum" şeklinde konuştu.

Sayfa Başı