Tokat'ta 8 Mart Yürüyüşü | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

Tokat'ta 8 Mart Yürüyüşü

Tokat'ta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla

2016-03-08
Tokat'ta 8 Mart Yürüyüşü

Tokat'ta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 'Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar' yürüyüşü düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nce organize edilen yürüyüş Niksar yolu kavşağında başladı. Tokat Valisi Cevdet Can'ın eşi Naime Can, kamu kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği yürüyüşte kadınlar pankart açarak, "Kadına uzanan eller kırılsın", "Dünya sevginin yansımadır" şeklinde slogan atarak Cumhuriyet meydanına kadar yürüdü.

Yürüşün ardından Tokat Kadın Konukevi'nde kalan kadınlar tarafından hazırlanan ürünlerin bulunduğu serginin açılışı yapıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hülya Özdemir, burada yaptığı açıklamada, siyasette, ekonomide ve hukukta kadınlara ilişkin düzenlemelere dikkat çekmek için yürüyüş düzenlediklerini söyledi.

Güçlü kadınlar, güçlü yarınlar temalı yürüyüşün yanı sıra Tokat'ta konuk evinde kalan kadınların el emeğini sergilediği bir stant oluşturduklarını belirten Özdemir, "Elbette ki bu sorunlar süreç içerisinde ortaya çıkan ve süreç içerisinde düzeltilebilecek sorunlardır. İnsana dair sorunlar böyledir ama bu tür günler gerek kadınlar günü, 25 Kasım şiddetle mücadele günü, soruna dikkatin çekildiği soruna farkındalığın oluşturulduğu herkesin 'acaba nasıl katkı sağlayabilirim' temasını gözden geçirdiği günlerdir. Ben buradan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü adına bütün dünya kadınlarının Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum" dedi.

Vali Cevdet Can'ın eşi Naime Can ise 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün kutlama günü değil hatırlama günü olduğunu kaydederek yapılan etkinliklerin güzel olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından kadınlar serginin yanında bulunan stantta, "Sen vali, müdür, yönetici olsaydın?" sorusunu yazdıkları notlarla cevapladı.

Sayfa Başı