KAYMAKAM DEMİR'İN REGAİP KANDİLİ MESAJI | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı

KAYMAKAM DEMİR'İN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Erbaa Kaymakamı Abdulkadir Demir Regaip Kandili Mesajı

2016-04-07
KAYMAKAM DEMİR'İN REGAİP KANDİLİ MESAJI

Kutlu doğumunu idrak edeceğimiz şu günlerde, her yıl manevi bir yenilenme mevsimi olarak bizlere gelen mübarek üç aylara bir kez daha kavuşmanın sevinç, huzur ve kalbi mutluluğunu yaşıyoruz. 7 Nisan 2016 Perşembe gününü Cumaya bağlayan gece, Recep, Şaban ve Ramazan aylarının habercisi Regaib Kandilidir.

Dilimizde arzu, istek, emel, tutku anlamlarına gelen Regaib, geleceğe, istikbale yönelik arzu ve isteklerimizi, emel ve tutkularımızı gözden geçirme imkânı veren, her türlü rağbet ve regaibimizi Rabbimize yöneltmemiz gerektiğini hatırlatan mübarek bir gecedir.

Kandiller, manevi duygularımızın yoğunlaştığı, ilahi rahmet ve mağfirete ulaşma arzumuzu en üst noktaya taşıdığımız ve huzur bulduğumuz müstesna zaman dilimleridir. Arzularına gem vuramayan, isteklerini dizginleyemeyen ve hırslarını terbiye edemeyen günümüz insanı için bu kutlu mevsimin habercisi Regaib gecesi, ümmetin tüm işlerinde ne kadar Allah'ın rızasını aradığını sorgulaması açısından büyük bir fırsattır. Bu kutlu geceyi; doğruya, güzele, iyiye yönelebildiğimiz ölçüde huzurlu, kazançlı ve bereketli zaman dilimlerine dönüştürebilmek için iman ve samimiyetle rabbimize yönelmeliyiz.

Üç aylara girdiğimiz bu günlerde manevi havayı fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları kaldırarak, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerimizin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Âlemlere rahmet sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) "Allah'ım! Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur" diye dua etmiştir. Biz de aynı duayı dil ile ikrar kalp ile tasdik ederek bütün İslâm âlemi için Rabbimize niyaz etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle İslam Âleminin mübarek Regaib Kandili'ni kutluyor, bu özel gecenin insanlığa sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini Rahman, Rahim ve Vehhab olan Yüce Allah'tan diliyorum.

Abdulkadir DEMİR

Erbaa Kaymakamı

Sayfa Başı