BALLICA VADİSİ SOSYAL TESİSLERİ VE DOĞA EVLERİ | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
Adaylar

BALLICA VADİSİ SOSYAL TESİSLERİ VE DOĞA EVLERİ

Ballıca Mağarasının ve çevresinin Tokat turizmine ...

2016-08-18
BALLICA VADİSİ SOSYAL TESİSLERİ VE DOĞA EVLERİ

Pazar ilçesi Ballıca Mağarası Ovacık Köyü mevkiinde Vadim Ballıca Serin Vadi Sosyal Tesisleri ve Doğa Evlerinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Törende konuşan projenin sahibi ASD Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Sert, proje hakkında bilgiler verdi. Başkan Sert, Ballıca Mağarasının ve çevresinin Tokat turizmine katkısını üst seviyeye çıkarmak için "Köyümüzü Yaşat Projesi" kapsamında dört yıldızlı otel, astım hastanesi, villa evler ve sosyal tesislerden ilki olan Vadim Ballıca Serin Vadi Sosyal Tesisleri ve Doğa Evleri inşaatının balık havuzları ve sosyal tesislerden oluşacağını söyledi.

İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, yaptığı konuşmada ülkeyi büyütmek ve geliştirmek için daha çok çalışılması gerektiğini söyledi. 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden bir ay geçmesine rağmen temel atılacağını belirten Başkan Dizer, "Bu da bizim, ülkemizin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Hızlı bir şekilde normalleştiğini gösteriyor" dedi.

5 etaplı projenin ilk etabının temelinin atılacağını ifade eden Başkan Dizer, "Ballıca Mağaramız turizmimizin başlangıç noktası. Ballıca Vadisi olarak da artık bu vadinin hayata geçecek olması da çok önemli bir gösterge" diye konuştu.

Pazar Kaymakamı Sefa Güler ve Pazar Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar'ın ardından konuşan Vali Cevdet Can, Tokat'ı bir bütün olarak masaya yatırdıklarını ifade etti. Ulaşım ağlarının ve destinasyonların beraber örüldüğün kaydeden Vali Can, "Ballıca bir merkez. Merkez olmasını yollar sağlar. Bizim niyetimiz öncelikle Artova'yı buraya bağlamak. Ondan sonrasında da Sulusaray gelir inşallah. Önümüzdeki yıl inşallah Artova yolu olur. Tokat'ın hedeflerini koyarken, turizm noktasında ilçe yöneticisinden, halkına kadar ufuk çizerseniz bunu gerçekleştirirsiniz. Pazar Kaymakamımız bir milyon turist hedeflediğini söyledi konuşmasında. Pazar'ın sadece Ballıca Mağarası değil, Kaz Gölü, Değirmeni, Şelalesi olduğunu ifade etti ve buranın bütünüyle Milli Parka dönüşebileceğini söyledi. Burada insanlar bir günü çok rahat geçirebileceği gibi, bir gün de çok rahat kalabilir. Bununla alakalı bu projeyi önemsiyoruz. Pazar en küçük ilçe olmasına rağmen, en çok projeyi bağrında barındırıyor" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından yapılan dualar eşliğinde inşaatın temeli atıldı.

Törene Vali Cevdet Can, Pazar Kaymakamı Sefa Güler, Pazar Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar, ilçe belediye başkanları, İl Genel Meclis Başkanı Adem Dizer, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ve çok sayıda davetli katıldı.

Sayfa Başı