ULUSLARARASI HAL PROJESİ HAYATA GEÇİYOR | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

ULUSLARARASI HAL PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Tokat, Turhal, Pazar ve Zile Belediyelerinin ortaklaşa....

2016-10-01
ULUSLARARASI HAL PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Erbaa ve çevresi D-100 karayolu ve Mikroklima iklim özelliği ile sebze üretiminde oldukça verimli topraklara sahip bir ova.Erbaa Belediyesininde böyle güzel bir projeyi hayata geçirmesi Erbaa ve çevresini kalkındırmada oldukça büyük rol oynayacaktır.

Haberin Detayı:

Tokat'ta belediyeler arası işbirliği ve güç birliği çalışmaları kapsamında uluslararası hal projesi için çalışma başlatıldı.
Tokat, Turhal, Pazar ve Zile Belediyelerinin ortaklaşa yürüttükleri Zile Kuşoturağı mevkinde kurulu bulunan Katı Atık Yönetim Birliği toplantısı dört belediyenin yetkililerinin katıldığı Eylül ayı meclis toplantısını yaptı.
Toplantıya Birlik Başkanı Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Pazar Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar ve Turhal Belediye Başkanı'nın şehir dışında olması sebebiyle başkan yardımcısı katıldı. Tokat, Turhal, Pazar ve Zile Belediyelerinin ortak projesi olan ve tarım ekonomisinin lokomotifi olması beklenen projenin ilk adımı olan uluslararası hal projesinin son durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Birlik Başkanı Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, ilçelerin gücünü birleştirerek Tokat'ın ekonomisine en üst seviyede katkı sağlamaya çalıştıklarının söyledi.

Yaklaşık 65 Milyon TL'ye Mal Olacak
Yaklaşık 65 milyon TL'ye mal olması beklenen uluslararası hal projesi Yeşilırmak kenarında Fidanlık mevkisi yakınlarındaki 289.755 metrekare alan üzerinde inşa edilmesi planlanıyor. 198 komisyoncu kapasiteli halde mezat alanları, tüccar galerisi, paketleme binası, soğuk hava deposu, kurutma fırını, otel, cami, benzinlik, kantar, idare binası, itfaiye, çöp toplama alanı ve laboratuvar yer alacak. 4 belediyenin destekleri ile yapılacak olan projeye Tokat Belediyesi öncülük edecek.

Sayfa Başı