ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
ERBAA BP - ALPARSLAN PETROL

ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Erbaa Kaymakamı Bülent KARACAN Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümünü...

2017-03-17
ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Dünya tarihinde eşine az rastlanır kahramanlık mücadelelerinden olan Çanakkale Zaferi'nin 102. Yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşarken kutsal vatan toprağı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Türkiye Cumhuriyeti, yurdunu seven, ülkesine inanan ve kendini Türk Ulusu'na adayan ülkesi için canını seve seve veren kahraman şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere en büyük mirasıdır.
Türk milleti birlik ve beraberlik ile birçok zorluğun üstesinden gelmiş, hiçbir zaman esaret altına girmemiş ve her zaman tarihe yön veren parlak zaferlere imza atmıştır.

Milletimizin dünya sahnesinde var olma mücadelesinin en büyük timsâli olan Çanakkale. Birinci Dünya Savaşında; Âkif'in "Ölüm indirmede gökler, ölü püskürmede yer/O ne müdhiş tipidir: enkaz-ı beşer…"dizelerinde anlatılan kutsal mücadelenin yaşandığı yerdir. Bu cephede Mehmetçik, düşman askerlerine, yaralılarına, ölülerine duyduğu merhamet ile "bütün akvâm-ı beşere" ve "tek dişi kalmiş canavara" medeniyeti öğretmiştir. Çanakkale, bu yüzden dünya tarihinin, en centilmen savaşıdır.

Gücünü, milletinin eşsiz tarihinden alan "Kahraman orduyu seyret ki bu tehdîde güler!" mısraları askerimizin, polisimizin gönül diline tercüman olmaktadır. Çanakkale Cephesinde Seyit Onbaşı gibi nice kahramanlarıyla dünyada eşi görülmemiş fedakârlıkla vatanını savunan güvenlik güçlerimiz bugün de her şartta, her bölgede, kalesinin surlarını beklemekte, saldırılara göğüs germektedir. Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün ölümsüzleşen simgeleri olan aziz şehitlerimiz, sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacaksınız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulusumuzun özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini başlatan Cumhuriyetimizin özgürlük ve bağısızlık mücadelesini başlatan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve yakın silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı, vatanı uğrunda canını bir an bile düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi, edebiyete intikal etmiş ve hayatta olan kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Tüm şehitlerimizin ruhları Şad olsun mekanları cennet olsun.

Bülent KARACAN
Erbaa Kaymakamı

Sayfa Başı