ERBAA'LI KALECİ ERSİN MİLLİ TAKIMI ŞAMPİYONLUĞA TAŞIDI | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
ERBAA BP - ALPARSLAN PETROL

ERBAA'LI KALECİ ERSİN MİLLİ TAKIMI ŞAMPİYONLUĞA TAŞIDI

Deaflympics 2017'de finalde Ukrayna penaltılarda kalecimiz Ersin Mert'te takıldı...

2017-08-02
ERBAA'LI KALECİ ERSİN MİLLİ TAKIMI ŞAMPİYONLUĞA TAŞIDI

Deaflympics 2017'de finalde Ukrayna'yı penaltılarla 4-3 yenen Erkek Milli Futbol Takımı futbolda olimpiyat şampiyonu oldu

Tokat Erbaa Karaağaç Köyünden İşitme Engelliler Erkek Milli Futbol Takımı kalecisi Ersin MERT adeta kalesinde devleşti. Kaleci Ersin Mert, son iki penaltıyı kurtararak yıldızlaştı ve Türkiye, altın madalyanın sahibi oldu.

Samsun 19 Mayıs Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısı 0-0 eşitlikle tamamlandı. İkinci yarısında da ekiplerin skor üretemediği karşılaşma golsüz sona erdi ve uzatma dakikalarına geçildi. Mücadelenin uzatma bölümlerinde de gol olmayınca seri penaltı atışları yapıldı.

Penaltılarda rakibine 4-3 üstünlük sağlayan Türkiye, altın madalyanın sahibi oldu.

Türkiye bu sonuçlar, dünya ve Avrupa şampiyonluğunun ardından olimpiyatlarda da şampiyonluğa ulaştı.

FUTBOL'DA HEMŞEHRİMİZ ERSİN MİLLİ TAKIMI ŞAMPİYONLUĞA TAŞIDI

Samsun'da düzenlenen 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda Erkek Milli Futbol Takımı, finalde karşılaştığı Ukrayna'yı penaltılarla 4-3 mağlup ederek altın madalyanın sahibi olduğu. Kaleci Ersin Mert, son iki penaltıyı kurtararak yıldızlaştı.

Öte yandan karşılaşmayı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile eski bakan Akif Çağatay Kılıç da takip etti.

Organizasyonda Türkiye altın, Ukrayna gümüş ve Mısır bronz madalya alırken, takımlara madalyalarını Osman Aşkın Bak, Akif Çağatay Kılıç ve Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi (ICSD) Başkanı Valery Rukhledev verdi.

BAKAN OSMAN AŞKIN BAK'TAN TEBRİK
"Samsun'da düzenlenen 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda finalde Ukrayna'yı penaltı atışları sonucunda 4-3 yenerek şampiyonluğa ulaşan Erkek Milli Futbol Takımımızı kutluyorum. Dünya ve Avrupa şampiyonluğundan sonra 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda da zafere ulaşan işitme engelli Erkek Milli Futbol Takımımızın bu başarısı bizleri gururlandırdı. Bu önemli başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum."Sayfa Başı