ATATÜRK ASLINDA BİZİM HEMŞEHRİMİZ DEDİ VE | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

ATATÜRK ASLINDA BİZİM HEMŞEHRİMİZ DEDİ VE

İstanbul Niksarlılar Derneği Geleneksel Niksarlılar hemşehri kahvaltısı...

2017-11-21
ATATÜRK ASLINDA BİZİM HEMŞEHRİMİZ DEDİ VE

Tokat'lı Milletvekili Çiçek; "ATATÜRK'ün ATALARI HEMŞEHRİMİZ"

CHP İstanbul Milletvekili Em. Albay Dursun ÇİÇEK'in, İstanbul Niksarlılar Derneği'nin Kahvaltısına yaptığı konuşmada "Atatürk aslında bizim hemşehrimiz" sözleri damga vurdu.
İstanbul Niksarlılar Derneği Geleneksel Niksarlılar hemşehri kahvaltısı 19 Kasım Pazar günü Beykoz Kavacık'ta bulunan Teras Anadolu Sofrasında yapıldı. Kahvaltı programına aslen Reşadiye'li, Fetö Terör Örgütünün Ergenekon kumpası mağdurlarından Emekli Albay CHP İstanbul Milletvekili Dursun ÇİÇEK, Niksar Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN, Ak Parti Niksar Eski İlçe Başkanı Mustafa ERARSLAN, Araştırmacı-Yazar Hasan AKAR' da katılarak Niksarlılarla birlikte oldular.
Kahvaltıya Niksarlılarca oldukça yoğun ilginin olduğu gözlenirken, davetlilerin ilgisinin yoğunluğu nedeniyle salona sığmayan Niksarlıların bir kısmının sonbahar havasına aldırmayarak açık havada programa iştirak ettikleri görüldü.
İstanbul Niksarlılar Derneği'nin Geleneksel kahvaltısında Başkanı Şafak GÜMEN ve Dernek Yöneticileri Mine Selimbeyoğlu, Semih Çor, Ercan Şahin, Gülnur Tepebaşı, Serap Üngör Bayrakçıoğlu, Ertuğrul Burultay, Kazım Keser, Ahmet Bayram, Aydın Özbayraktar, İlhan Yurtsal, Atanur Yılmaz, Hayati Ergürbüz, Ali Osman Seçkin, İlhan Gülbay, M. Şevki Kaya, Mahmut Çoban ve Yüksel Tepebaşı Karasoy'da kadro halinde hazır bulundular.
Oldukça samimi ve hoş anların yaşandığı programa Niksarlılar Derneği Kurucu Başkanı Yüksel Altıner,Dernek Onursal Başkanı İsmet Özden, Bursa Niksarlılar Derneği Başkanı Nazmi Gökmen, İstanbul Sultanbeyli Tokatlılar Derneği Başkanı Ercan Turan, İstanbul Tok-Def Genel Başkanı Halil Bakan, Niksar'a bağlı köy ve kasabalardan Serenli Derneği Başkanı Faruk Çam, Ara Köyü Derneği Başkanı Hilmi Bakır, Güvenli Köyü Derneği Başkanı Kasım Özdemir, Özalan Sultanbeyli Derneği Başkanı Hayrettin Özdemir, Gülbayır Köyü Derneği Başkanı Kazım Keser, Boğazbaşı Köyü Derneği Başkanı
İbrahim Demir, Yeşilçam Köyü Derneği Başkanı Selahattin Tezce, Mutluca Köyü Dernek Başkanı Muharrem Demir'de katılan isimler arasındaydı.


İstanbul Niksarlılar Dernek Başkanı Şafak Gümen kahvaltıda yaptığı konuşmada, bundan önce olduğu bugün de derneklerinin davetine katılan, yoğun ilgi gösteren hemşehrilerine teşekkür etti. Salonun boş olmasındansa, yoğun ilgiden dolayı yer kalmamasının sevindirici olduğunu, burda hepimizin "Niksarlı olmak yeter" diyerek toplandığını ifade eden Gümen, ortak noktamız Niksar'lı olmak gerisi teferruat. Yedinci yılımızda da sizlerden aldığımız güç ve güvenle 77 öğrencimize burs vermeye devam
edeceğiz hepinize yönetim kurulum adına yürekten teşekkür ediyorum. Bu gün bizlerle olan Değerli Milletvekilimize, Belediye Başkanımıza, Hasan Akar hocamıza da hoş geldiniz onur verdiniz diyerek konuşmasını tamamladı.
Kahvaltı programında CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek'in konuşmasında "Atatürk'ün Ataları hemşehrimiz" demesi salonda bulunanlarca coşkuyla karşılandı. Çiçek; "Atatürk ile aslında biz Tokatlılar da hemşehriyiz. Atamızın ataları, Kafkasya'dan Hazarlardan Kelkit Vadisine, Mesudiye-Reşadiye- Niksar bölgelerine yerleşmiş, buralardan Konya Karaman ve nihayetinde Rumeli'ye Osmanlı Devleti tarafından Evlad-ı fatihan olarak yerleştirilmişlerdir. Dolayısıyla Mustafa Kemal Atatürk bizim hemşehrimizdir." Sözleri Niksarlılarca büyük bir coşku ile karşılandı.

Milletvekili Çiçek, Dernek Başkanı Şafak Gümen'e "Atatürk'ün Soyu, Kızıloğuzlar ve Konyarlar" isimli kitabını da armağan etti.Aslen Reşadiyeli olan milletvekili Dursun Çiçek; 1962 yılında çocukken ateşli bir hastalık geçirdiğini, annesinin o günlerde en yakın Niksar'a hastaneye getirdiğini ve böylelikle sağlığına kavuşarak bu günlere gelmesinde Niksar'ın payının da olduğunu söyledi. Mustafa Kemal Atatürk'ün Tokat'lı Gazi Osman Paşa'yı rehber edindim sözünü de Plevne Kahramanı için söylediği bilimektedir.


Kahvaltı Programında Niksarlı hemşehrileri ile birlikte olan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan' da yaptığı konuşmada; "İstanbul Niksarlılar Derneğimiz tarafından her yıl organize edilen "Geleneksel Sonbahar Kahvaltısı" programına katılmaktan, hemşehrilerimizle hasret gidermekten çok mutlu oldum. Her yıl derneğimiz tarafından düzenlenen bu güzel organizasyon, büyük şehirlerde yaşayan hemşehrilerimizin birbirinden kopmadan, birlik içerisinde yaşamalarına vesile oluyor. Niksar sadece
tabelasında yazılı olan 40 bin hemşehrilerimizden oluşmuyor. Tüm hemşehrilerimiz ile bir olmalı, iri olmalı ve diri olmalıyız. Taşın altına elimizi değil, gövdemizi sokmalıyız. Çünkü başka bir Niksar yok. İstanbul Niksarlılar Derneğimiz tarafından organize edilen bu etkinlik birliğimizin bir nişanesidir. Düzenlenen etkinlikte büyük emekleri olan dernek başkanımız Şafak Gümen ile yönetim kurulu üyelerine ve geçmişte bu derneğimize emeği olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

"Niksar üstüne" adlı kitabını imzalamak amacıyla kahvaltı programına katılan Hasan Akar'da hemşehrileri tarafından ilgiyle karşılandı. Hasan Akar'ın imzalamak üzere getirdiği kitapların tümü tükendi.
Yöresel sanatçı Rıza Dalga'nın okuduğu "Niksar'ın Fidanları (kalenin Bedenleri)" şarkısına da salonu dolduran Niksarlılar hep birlikte eşlik ettiler.
Program sonunda, Dernek Başkanı şafak Gümen tarafından Milletvekili Çiçek, Belediye Başkanı Özcan ve Şair-Yazar Hasan Akar'a Niksar Bedensel Engelliler Atölyesinde yapılan Niksar Çinileri hatıra olarak verildi.

Sayfa Başı