TRAVEL TURKEY İZMİR FUARINDA NİKSAR RÜZGARI | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

TRAVEL TURKEY İZMİR FUARINDA NİKSAR RÜZGARI

Turizm Fuarı Tokat standında ikinci gün de Niksar Ayvaz Suyu izdihamı yaşandı....

2017-12-09
TRAVEL TURKEY İZMİR FUARINDA NİKSAR RÜZGARI

Takvimler 8 Aralık 2017'yi gösterirken "TRAVEL TURKEY İZMİR" Turizm Fuarında Turizm sektörünün önde gelen firmaları ve turizm acentelerinin çok amaçlı tanıtım kampanyaları düzenledikleri dikkat çekti. Uluslararası nitelikteki fuarda her ülke, her sektör temsilcisi kuruluş, her il kendi bölgesinin, kendi ülkesinin özgün değerlerini tanıtmak için birbiriyle yarıştı.

7 Aralık 2017 Perşembe günü ziyarete açılan "TRAVEL TURKEY İZMİR" turizm fuarı sektörel anlamda Türkiye'nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan nitelendiriliyor.

Turizm Fuarı Tokat standında ikinci gün de Niksar Ayvaz Suyu izdihamı yaşandı. Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ziyaretçilere Ayvaz Suyunun özelliklerini ve pazarlanmasıyla ilgili ayrıntıları anlatırken Niksar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Celal Şahin, belediye personeli Özcan Er, Koray Yeni ve stand hostesleri Niksar Ayvaz Suyunun tanıtımı için gün boyu çaba harcadı.

Sevimli maskot Nasreddin Hoca'nın da Niksar Ayvaz Suyunu içtiği Tokat Standında Tokat Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Tokat İl Kültür ve Turizm Müdür Yrd. Ali Uçar ve İzmir Niksarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Yaşar Ertan ziyaretçilerle görüştü.

UNESCO'nun "Yaşayan İnsan Hazinesi" olarak değerlendirdiği kaval virtüözü Niksarlı Yaşar Güç ile Eğitimci ve Folklor Araştırmacısı Ekrem Öncü'nün kaval dinletileri ziyaretçilerde hayranlık ve şaşkınlık yaratırken tanıtım amaçlı hazırlanan basılı yayınların yanı sıra Niksar Cevizi, Zeytinyağlı Yaprak Sarması, Cevizli Bahar ve Niksar Ayvaz Suyu ziyaretçilerin ikinci gün de en fazla ilgilendikleri ürünler oldu.

DİMES Meyve Suyu, TODEX (Tokat Doğa ve Extrem Sporlar Kulübü) ve Gazi Tur'un Tokat standında yer almasının ziyaretçi çeşitliliğini olumlu yönde etkilediği gözlemlendi.

Sayfa Başı