İVERÖNÜ ÇERKES KÖYÜ DERNEĞİNDEN BAMBAŞKA BİR GENEL KURUL | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı

İVERÖNÜ ÇERKES KÖYÜ DERNEĞİNDEN BAMBAŞKA BİR GENEL KURUL

Tokat Erbaa İverönü Çerkes Köyü Derneği 3. olağan genel kurulunda...

2017-12-11
İVERÖNÜ ÇERKES KÖYÜ DERNEĞİNDEN BAMBAŞKA BİR GENEL KURUL

Tokat Erbaa İverönü Köyü Derneği 3. olağan genel kurulunu 10 Aralık 2017 Pazar günü Bahçelievler Cemil Meriç Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.

Yaptığı etkinlik ve organizasyonlarla her zaman farkındalık yaratan Erbaa İverönü Köyü derneği dün gerçekleştirilen genel kurulla yine mükemmel ve örnek bir genel kurulu imza attı.

İşte o genel kuruldan geride kalanlar:


10 Aralık 2017 Pazar Saat 12.00-13.30 arası İverönü Köylüleri aileleriyle birlikte (3 Aylık bebekten, 80 Yaşındaki Ninemize Kadar) herkes akın akın genel kurula geldi.

Genel kurul başlamadan önce kokteyl düzenlendi. Gelen üyeler ve davetliler genel kurul öncesi birbirleriye bol bol sohbet ederek hasret giderdiler.Aynı zamanda İverönü Köyünden şair ve söz yazarı olan hemşehrimiz Remzi Özkan yeni çıkan Mavi Adam Yeşil Kız isimli şiir kitabı için imza günü düzenledi. Şair Remzi Özkan hemşehrilerinin göstermiş olduğu yoğun ilgi karşısında gerçekten çok mutlu olduğunu ifade etti ve tek tek şiir kitabını imzalayarak takdim etti.

Kokteyl ve imza etkinliğinde sonra Saat 13.30'da genel kurula geçildi.Genel kurul Çerkeslerin ünlü sanatçısı İshak Akbay muhteşem sunumunu ile başladı.
Açılışa hem türkçe hemde çerkezce konuşarak başlayan İshak Akbay İverönü derneğinin genel kurulunda bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Derneğe destek veren İşadamlarını olduğu afişe dikkat çeken Akbay isimleri ve firmaları teke tek okuduktan sonra Başkan Abdullah Taşar'ı
selamlama konuşması yapmak üzere kürsüye davet etti.

İverönü Dernek Başkanı Abdullah Taşar bir selamlama konuşması yaparak kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerimize, dostlarımıza ve misafirlerimize ayrı ayrı yürekten teşekkür ediyor, elimizden gelen ne varsa Derneğimiz için, Federasyonlarımız için, hemşehrilerimiz için yapmaya gayret gösteriyoruz dedi.Konuşmasında yer yer duygusal konularada değinen Başkan Taşar'ın konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

Daha sonra İstanbul İl Sgk Müdürü Murat Göktaş ile başlayan protokol konuşmaları , Çerkes Federasyonu Başkanı Nusret Baş, Erdef Başkanı Fevzi Akbulut ve Çogulcu Demokrasi Partisi Bahçelievler İlçe Başkanı Osman Yavuz'un konuşması ile sona erdi.

Konuşmalardan sonra yoklama yapıldı ve Divan heyeti seçimi ile genel kurula geçildi.
İverönü Derneği 3. olağan genel kurulu divan Başkanlığına İstanbul İl Sgk Müdürü Murat Göktaş, katip üyleliklerini ise Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Av. Muammer Çınar, Silivri Devlet Hastane Müdürü Rıdvan Ersoy ve İşadamı Remzi Besler yaptı.

Divan seçiminden sonra Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile genel kurula geçildi. Yönetim Kurulu faaliyetleri Slayt eşliğinde üyeler ve divan'la paylaşıldı.Faaliyet ve denerim raporları okunduktan sonra üyelerin oylamalarıyla ibrazı gerçekleştirildi.Gelecek dönemim tahmini bütçesi görüşülüp onaylanmasıyla derneğin tüzüğünde gerçekleştirilmek istene iki değişiklik (Derneği ismi kısmına Çerkes İbaresinin eklenmesi ve Yönetim Kurulunun 7 kişiden 9 kişiye çıkarılması) karara bağlandı.
Tek liste ile genel kurulunu yapan İverönü Çerkes Köyü Derneğinde Abdullah TAŞAR güven tazeleyerek görevine devam kararı ile yeniden Başkan oldu. Dilek ve temenniler bölümü oldukça renkli görüntülere sahip oldu.

Genel kurulu sunan Sanatçı İshak Akbay şarkılarıyla genel kurula ayrı bir güzellik katarken, Şair Remzi Özkan ve Yılmaz Dönmez şiirleriyle duygusal anlar yaşattı.Son olarak sanatçı Murat Özden şarkılarıyla davetlileri çoşturdu.Gençlerin düzenlediği Çerkes oyunu gösterisinden sonra çekilen hatıra fotoğrafları ile genel kurul sona erdi.

Erbaa İverönü Çerkes Köyü Derneği Genel kuruluna İstanbul İl Sgk Müdürü Murat Göktaş, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Av. Muammer Çınar, Çerkes Federasyonu Başkanı ve İstanbul Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Baş,Erbaa Dernekler Federasyonu Başkanı Fevzi Akbulut, Silivri Devlet Hastane Müdürü Rıdvan Ersoy, Çogulcu Demokrasi Partisi Bahçelievler İlçe Başkanı Osman Yavuz, Bahçelievler Akparti Teşkilatından Mahmut Şahin, Evciler Köyü Dernek Başkanı ve Erdef Başkan yardımcısı Muzaffer Demir, Akça Dernek Başkanı Nevzat Kök, Aşağıçandır Dernek Başkanı Hüseyin Koyuncu, Karaağaç köyü dernek yönetim kurulu üyesi Hasan Diş, Agçakeci köyü dernek başkanı yardımcısı İbrahim Öz, Meydandüzü Çerkes derneği başkanı Sn.Ercan Özgür, Aydınsofu Köyü derneği başkanı Mustafa Hızarcı, Güngören Tokatlılar Derneği Başkanı Sezai Arslan ve Nihat Güneş, Tuzla Tokatlılar Derneği yönetim kurulu üyesi Remzi Galip, Erbaa BP Alpaslan Petrol Murat Alpaslan ve ASLAN Lojistik Veli Arslan katıldı.

Erbaa İverönü Çerkes Köyü Derneği 3.Olağan Genel Kurul sonrası oluşan yeni yönetim tablosu:


Yönetim Kurulu Asil

Abdullah TAŞAR (Başkan)

Şehri ÇETİN

Yaşar TAŞAR

Şaban DENİZ

Mehmet ÖZEN

Veysel ÖZDEMİR

Mehmet KILINÇ

Sema BALCI

İhsan DENİZ

Yönetim Kurulu Yedekler

Fatih DOĞAN

Özcan DÖNMEZ

Berat Kılınç

Zafer BESLER

Muharrem AFACAN
Osman ÖZKAN
Murat DENİZ
Ahmet AKAY

Mustafa BESLER

Denetleme Kurulu Asil

Bayram SAY

Ali AFACAN

İsmet Deniz

Denetleme Kurulu Yedek

Halit ARSLAN

Musa CANBOLAT

Yakup YAMAN

Sayfa Başı