Erbaa Yeni Meydanına Kavuştu | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
Adaylar

Erbaa Yeni Meydanına Kavuştu

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, 4 yıllık hizmet süresince yapılan çalışmaları...

2018-03-13
Erbaa Yeni Meydanına Kavuştu

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, bölgede önemli bir merkez olmasını hedeflenen ilçenin Cumhuriyet Meydanı ile çehresinin değiştiğini söyledi.

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, 4 yıllık hizmet süresince yapılan çalışmaları basın mensupları ile paylaştı. Göreve geldiğinde önem verdiği projelerin başında yer alan Cumhuriyet Meydanı projesinin yenilenmesinin 4 projenin entegrasyonu ile hayata geçirilmesinin sevincini yaşadıklarını ifade eden Başkan Yıldırım, kuru havuz, ışıklı ritmik havuz ve dekoratif havuzların yanı sıra oturma alanları, yeni nesil aydınlatmalar ve yaklaşık 10 bin kişinin toplanabileceği yeni bir meydanın ilçeye kazandırıldığını kaydetti.

Erbaa'da modern kent yapılaşması olduğuna dikkat çeken Başkan Yıldırım,"Ama bu modern kent yapılaşmasının Erbaa'ya getirmiş olduğu bir yalnızlaşma vardı. Bunları nasıl çözeriz diye planladık. Hepsine birden kuş bakışı baktık ve planlama yaptık. Öncelikle biz dedik ki Gazi Bulvarı'nı yapmalıyız. Gazi Bulvarı bizim şehrimizin üç girişinden biri. Çok eskiydi, köhneydi ve Erbaa'mıza yakışmıyordu. Buranın altyapısını ve üst yapısını yaptık. Bir de Gazi Bulvarı bizim ana aksımız. Altyapısını yeniledik, yollarımızı modern hale getirdik. Yaklaşık 5 milyon lira maliyetle de Gazi Bulvarı'nı bitirdik. Gazi Bulvarı'ndan sonra da projelerimiz hızlandı. Çarşımızı yayalaştırdık. Meydanımızı yaptık, kültür parkımızı yaptık. Sıfır kot uygulaması yaptık. Yaklaşık 50 bin metrekarelik alanda şuan engelli vatandaşlarımız, kadın kardeşlerimiz, özellikle çocuk arabası olanlar çok rahatlıkla alışverişini yapabiliyor, sosyalleşebiliyor ve hiçbir engelle karşılaşmıyorlar. Çok da mutlular. Şuanda esnafımız ve vatandaşımız bundan çok mutlular. Tabi ki buralar kazıldığında, çamur olduğunda, toz olduğunda kaygılar yaşandı. Eleştiriler aldık. Ne olacak kaygısını yaşadılar. Cirolar düştü. Ama şuanda memnuniyeti yüzdeye vurduğumuzda yüzde 90 oranında bir memnuniyet var. Işıklandırmasıyla, altyapısıyla, yeşil alanlarıyla gerçekten Erbaa'mıza yakışan bir meydan yapmış olduk." dedi.


Yeni stadyum projesi başlayacak

Yeni stadyumun 17,5 milyon TL'ye ihale edildiğini ifade eden Başkan Yıldırım,"Biz stadyumun 3 yıl önce bakanlık ziyaretimizde sözünü almış, dosyalarını götürmüş, bütün takas işlemlerini başlatmıştık. Stadyumumuzun inşasına bu günlerde başlanacak. Bittiği zaman şu anki stadyumumuzun olduğu yere stadyumun tribünlerini yıkacağız, yeşil alanlarını bırakacağız oraları inşallah yine gençler için saha olarak bırakacağız. Çocuk parkları yapacağız, yürüyüş alanları yapacağız." diye konuştu.

8 milyon TL'lik imbat projesi

150 dönümlük bir alan maliyeti 8 milyon lira civarında olan İmbat Projesini hayata geçireceklerini ifade eden Başkan Yıldırım, "Burada Park Vadiyi imar edeceğiz. İkinci bir Park Vadi olacak. Bunun özelliği şu yürüme mesafesinde, ikincisi şehirleşirken çocuk parkları, yeşil alanlar unutulmuş. Merkez de ihmal edilmiş. Daha önceki planlamalar 2 kat üzerine planlandığı için yeşil alan ihtiyacı olmuş. Yeşil alan ihtiyacını İmbat Projesiyle karşılayacağız. Stadyumun yerine yapacağımız proje ve İmbat Projesiyle de Erbaa'da 50 yıl daha şehir merkezinde yeşil alan ihtiyacı olmayacağını düşünüyoruz. Çamlıkta sosyal tesis ihtiyacımız var. Erbaa'da yaklaşık 50 yıldır kullanılan bir alan. Eski ismi Şahin Tepesi. Eskiden restoranlarımız vardı, yıkıldı yenisi yapılmadı. Bunu yapmak da bize nasip oldu. Kafe restoran yapacağız. Proje bir oteli de kapsıyordu. Bunu maalesef yatırımcı bulamadığımız için erteledik. Bu projemizde inşallah bir sonraki programımızı orada yaparız diye umuyorum. Orada çay içeceğimiz ve yemek yiyeceğimiz bir alan olacak. Çünkü Erbaa'mız bunu hak ediyor." ifadelerini kullandı.

Sayfa Başı