Engelli Öğrenciler Polisin Uygulama Çalışmasına Katıldı | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
Adaylar

Engelli Öğrenciler Polisin Uygulama Çalışmasına Katıldı

Erbaa'da engelli öğrenciler, İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek polis ekipleri ile ...

2018-04-16
Engelli Öğrenciler Polisin Uygulama Çalışmasına Katıldı

Erbaa'da engelli öğrenciler, İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek polis ekipleri ile asayiş ve trafik uygulamasına katıldı.

Erbaa Eğitim Uygulama Okulu 3. kademede eğitim gören zihinsel ve bedensel engelli 9 öğrenci, Erbaa İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tahsin Çimen'e çiçek veren öğrenciler daha sonra emniyet birimlerini gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Emniyet Müdürlüğü ziyaretleri sonrası ekip araçları ile ilçede bir süre gezen öğrenciler, ilçe merkezinde polislerin yaptığı asayiş ve trafik uygulamalarına katıldı.

Eğitim Uygulama Okulu Zihinsel Engelliler Öğretmeni Hali İbrahim Kazan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Polis Haftası kapsamında özel eğitim öğrencileri ile polisleri ziyaret ettiklerini belirterek, "Çocuklar burada polisin nasıl çalıştığını, polisin nasıl hizmet ettiğini ve emniyet içindeki birimleri tanıdılar." dedi.

Kazan, "Bizim çocuklarımızda polis ve asker sevgisi fazla, onların talebi üzerine biz buraya geldik. Eminim ki bugün yaptıkları şeyler hayatları boyunca devam edecek bir etki bırakacak. Onlarda polis sevgisini daha da pekiştirecek." diye konuştu.
Öğrencilerden Sümeyye Hançer ise "Bugün polis amcaların yanına geldik. Onlar bize kıyafetler giydirdiler. Şapkalar giydirdiler. Ondan sonra arabalara bindik. Onlar ne yapıyorsa bize de aynısını yaptırdılar. Polislik çok güzel bir duygu, güzel bir şey." ifadesinde bulundu.

Daha sonra polisler, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sayfa Başı