TOKAT TANITIM GÜNLERİ BEYLİKDÜZÜNDE BAŞLADI | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı

TOKAT TANITIM GÜNLERİ BEYLİKDÜZÜNDE BAŞLADI

Beylikdüzü, Beylik Pazarı Alanı’nda düzenlenen Tokat Tanıtım Günleri 09 Mayıstan 13 Mayıs’a kadar...

2018-05-10
TOKAT TANITIM GÜNLERİ BEYLİKDÜZÜNDE BAŞLADI

İstanbul'da bulunan Tokatlı Derneklerin birlikte düzenlediği ve Beylikdüzü Belediyesi'nin katkılarıyla İstanbul'da Taksimden sonra ikinci kez düzenlenen Tokat Tanıtım Günleri başladı.

Beylikdüzü, Beylik Pazarı Alanı'nda düzenlenen Tokat Tanıtım Günlerinin açılışı yapıldı. Sunumunu Zekai Durak'ın yaptığı etkinlikte, Tokat kültürünün önemli değerleri 09 Mayıstan 13 Mayıs'a kadar Beylikdüzü'nde olacaklar. Tokatlı dernekler adına Tüm Tokatlılar Konfederasyonu Genel Başkanı Galip Yılmaz ile Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açılışta birer konuşma yaptılar. Konuşmalardan sonra Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na, günün anısına Plaket takdim edildi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı konuşmada, "Kültürünü yaşatmak, yöresini ve yöresinin insanlarını unutmamak, özellikle yöresine eğitimle ilgili katkı sunmak, herkesin aynı standartta yaşama tutunması için özveride bulunmak, bence hemşehri derneklerinin temel felsefesi olmalıdır dedi. İmamoğlu, İstanbulluları Tokat Tanıtım Günleri'ne davet ediyoruz, Sanatkarları, zanaatkarları ile birlikte Tokat kültürünün önemli değerleri 13 Mayıs'a kadar Beylikdüzü'nde olacaklar.

Beylikdüzü Kaymakamı Mehmet Okur da yaptığı konuşmada, hemşehri derneklerinin kültürel zenginliğimize katkı sağladıklarına dikkat çekerek "Türkiye'yi bir ağaç ağacın köklerini inançlarımız, kültürümüz ve değerlerimiz olarak kabul ediyorum. İllerimizin her biri, bu ağacın dallarıdır. Bu bağlamda, illerimiz kendilerini ne kadar geliştirirse Türkiye ağacı, köklerinden aldığı enerji ile daha da güçlü olacaktır. Bu tanıtım günlerinin de bu ağacın yeşermesine katkı sağlayacağına inanıyorum dedi.

Tüm Tokatlılar Konfederasyonu Genel Başkanı Galip Yılmaz, Zile Dernekler Federasyonu Başkanı Halil Düzgün, Avrasya Tokatlılar Federasyonu Genel Başkanı Filiz Yılmazer ve CHP İstanbul Milletvekili Aday Adayı Özgür Karabat ile Tokat'ın kültürünü yansıtan el sanatları sergisini de gezen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sanatkar ve zanaatkarlarla sohbet etti.

Tokat iline özgü sanatsal ürünlerin sergilendiği, yöresel ürünlerin misafirlerin beğenisine sunulduğu Tokat Tanıtım Günleri, 13 Mayıs'a kadar, 09:00-23:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Tanıtım Günleri kapsamında düzenlenecek tiyatro ve konser etkinlikleri ise hafta içi saat 19.00'da, hafta sonu saat 17: 00'da başlayacak. Etkinlikler kapsamında, Perşembe akşamı Murat Akkaya, Cuma akşamı Seyhan Güler, Cumartesi akşamı Orhan Ölmez, Pazar akşamı ise Resul Dindar, etkinlikte müzikseverlerle buluşacak.

Sayfa Başı