Erbaa'da RAMAZAN KARDEŞLİĞİ Projesi | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

Erbaa'da RAMAZAN KARDEŞLİĞİ Projesi

Erbaa ilçesinde gönüllü 20 kadın tarafından başlatılan "Ramazan Kardeşliği Projesi" kapsamında,

2018-06-04
Erbaa'da RAMAZAN KARDEŞLİĞİ Projesi

Erbaa ilçesinde gönüllü 20 kadın tarafından başlatılan "Ramazan Kardeşliği Projesi" kapsamında, ilçede tespit edilen ihtiyaç sahiplerine iftar yemeği ve gıda kolileri, gönüllü kadınlarca teslim ediliyor.

İlçede daha önce "Üşüyen Çocuk Kalmasın" kampanyası başlatarak, 500 çocuğun giyecek ihtiyacını karşılayan gönüllü kadınlar, ramazan ayında da yardım çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

İlçede güzellik salonu işletmecisi Hülya Altuncu'nun öncülüğünde bir araya gelen kadınlara Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan ve eşi Mine Karacan'da destek veriyor.

Altuncu, yaptığı açıklamada, projede en önemli finansman kaynağının Kaymakam Karacan'ın Urfa'dan davet ettiği sıra gecesi ekibi gecesinden elde edilen hasılat olduğunu ifade ederek, "Buradan elde ettiğimiz para ile yalnız yaşayan yaklaşık 70 yaşlımızın evine, iftarda anlaştığımız bir yemek firması aracılığı sıcak yemeği ulaştırdık. Bunun dışında sosyal yardımlaşmadan adresini aldığımız muhtaç aileler için 150 gıda paketi hazırladık." dedi.

Muhtaç aileleri tek tek ziyaret ederek kolileri teslim ettiklerini söyleyen Altuncu, "Bu süreçte bize destek olanlar olduğu gibi eleştirenler, incitenler de oldu. Hayrın gizli yapılması gerektiği vurgusunu yapanlar vardı. Ama bu bir sosyal projeydi biz de biliyoruz ki kişisel hayırların bir mahremiyeti vardır. Sosyal projelerde yaptıklarımızı paylaşarak gönüllülerin çoğalmasını hedefliyorduk." diye konuştu.

Sayfa Başı