ÖSYM Başkanı Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakan yardımcısı oldu | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

ÖSYM Başkanı Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakan yardımcısı oldu

Tokat'ta 1970 yılında doğan Prof. Dr. Mahmut Özer,

2018-08-09
ÖSYM Başkanı Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakan yardımcısı oldu

ÖSYM Başkanlığında yaptığı başarılı çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Mahmut Özer, 9 Ağustos 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Milli Eğitim Bakan yardımcılığına atandı.

Özer, ÖSYM'de görevde kaldığı 10 aylık süre boyunca kurumun bir çok kronik sorununa çözüm getirmişti.

Örneğin; ÖSYM tarihinde ilk kez TUS sınav sorularına dava açılmadı, sonuçlar zamanında açıklandı. Yine ÖSYM tarihinde ilk kez sınav görevli ücretleri en geç 3 gün içerisinde yatırılmaya başlandı, her bir sınav için tek tek bir araştırma raporları yayınlanmaya ve analizler çıkarılmaya başlandı, sınav çakışmalarını önlemek için geniş ölçekli sınavlar yapan üniversite rektörleriyle değerlendirmeler yapılarak çözümler geliştirildi, ehliyet ve liyakate bakılarak ÖSYM Başkanlığına küpeli bir başkan yardımcısı atandı, ÖSYM çağrı merkezinde memnuniyet artışı sağlandı.

PROF. DR. MAHMUT ÖZER'İN ÖZGEÇMİŞİ?

Tokat'ta 1970 yılında doğan Prof. Dr. Mahmut Özer, ilk ve ortaöğrenimini bu ilde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden 1992'de mezun olan Özer, yüksek lisans ve doktorasını Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalında tamamladı. Özer, 1992-1994 yıllarında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanında elektronik mühendisi, 1994-2002 yıllarında da Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksekokulu Elektrik Programında öğretim görevlisi olarak çalışmalarda bulundu.

Temmuz 2002'de Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde yardımcı doçentlik görevine başlayan Özer, aynı üniversitede 2005-2010 yıllarında doçent olarak görevine devam etti. Temmuz 2010 itibarıyla profesör olarak atanan Özer, 28 Kasım 2010 tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne atandı. İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği (AQAAIW) Başkanı ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Genel Kurul Üyesi olan Prof. Dr. Mahmut Özer Ekim 2017'de ÖSYM Başkanlığına atandı. Mahmut ÖZER evli ve üç çocuk babası.

Sayfa Başı