BAŞKAN YILDIRIM PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

BAŞKAN YILDIRIM PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Başkan Yıldırım pazarda vatandaşa bez çanta dağıttı...

2019-02-26
BAŞKAN YILDIRIM PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Başkan Yıldırım pazarda vatandaşa bez çanta dağıttı
Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım plastik poşet kullanımını azaltmak için pazarda esnaf ve vatandaşlara bez çanta dağıttı.
Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım vatandaşların alışveriş yaparken kullanabileceği bez çantaları pazarda vatandaşlara dağıttı. Belediye tarafından hazırlatılan bez çantaların ilçedeki tüm pazarlarda vatandaşlara ve esnaflara dağıtılarak plastik poşet kullanımın azaltılmasının hedeflendiği belirtildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ‘Sıfır Atık' projesi kapsamında başlattığı çalışmanın sadece şehre, ülkeye değil tüm Dünya'ya önemli bir fayda sağlayacağını belirten Başkan Yıldırım" Plastik poşetler denizde 400 karada ise 800 yılda yok oluyor. Vatandaşlarımızın alışveriş yaparken plastik poşet yerine bez poşetler kullanmasını teşvik etmek için hazırladığımız çantaları vatandaşlarımıza, esnafımıza hediye ediyoruz. Kullanılan poşetlerin yüzde 99'u geri dönüştürülemediği için doğaya büyük zarar veriyor. Bunu engellemek için tüm vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz. Vatandaşlarımıza bu bez çantaları dağıtmaya devam edeceğiz." dedi.

Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım pazarcı esnafını ziyaretinde mevcut ilçe stadyumunun
bulunduğu alanın yanına kapalı semt pazarı yapacaklarını söyledi.
Salı pazarında esnafları ziyaret eden Başkan Yıldırım vatandaşların ve pazarcı esnafının mevsim şartlarından etkilenmeden daha uygun bir ortamda satış yapabilmeleri amacıyla kapalı semt pazarı yapacaklarını belirterek "Erbaa'da önümüzdeki süreç için kapalı semt pazarı yapmayı planlıyoruz. Projemiz hazır. Mevcut stadyumumuzun bulunduğu yere kapalı semt pazarı yapacağız. Esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza bu müjdeyi de vermek istiyorum. Mevsim şartlarından etkilenmeden daha uygun şartlarda hem vatandaşlarımız hem de hemşerilerimiz alışverişlerini yapabileceği bir pazar yeri oluşturacağız. Yeni ilçe stadımız tamamlandığında mevcut stadyumumuz kalkacak buraya millet bahçesi ve millet kıraathanesi yapacağız. Yanında da kapalı bir semt pazarı inşa edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızın ihtiyacına cevap verecek bir yer olacak inşallah." şeklinde konuştu.

Sayfa Başı