KARAYAKA KASABASI DERNEĞİ ÖYLE GÜZEL BİR PROJEYE İMZA ATTIKİ... | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

KARAYAKA KASABASI DERNEĞİ ÖYLE GÜZEL BİR PROJEYE İMZA ATTIKİ...

Karayaka Değerleri ile Buluşuyor projesi ile...

2019-03-15
KARAYAKA KASABASI DERNEĞİ ÖYLE GÜZEL BİR PROJEYE İMZA ATTIKİ...

Merkezi İstanbul'da bulunan Karayaka Kasabası Derneği oldukça güzel ve anlamlı bir projeye imza attı.

28 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında Karayaka Değerleri ile Buluşuyor / Okullar Hayat Oluyor projesi kapsamında Eskisehir Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Karayakalı Hemşeherimiz Prof. Dr. Yaşar Sarı Karayaka'da eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Karayaka YBO Konferans salonunuda öğrencilere hayatından ve eğitimin hayatımızdaki önemine konusunda bilgilerini paylaştı. Eski günlerden günümüz yaşantısına bir çok örnekle öğrencilerin unutamayacakları bir seminer gerçekleştirildikten sonra Karayaka Belediye Başkanı, Başkan Adayı,Muhtarlar ve Köyün ileri gelenleri ile eğitime destek yemeğinde bir araya gelindi.

Bu projenin devamı olarak ONLARDA GÖRSÜN Projesi için ilk adımlar atıldı.

Projenin hayata geçmesini sağlayan Karayaka Kasabası Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Kazım Başara program sonrası yaptığı açıklamada:

Değerli Karayakalılar, Karayaka Dernek yönetimimizin organizasyonu neticesinde Okullar hayat olsun projemizi gerçekleştirdik.Program sonrasında birlik ve dayanışma yemeğimizle tüm okul,camii,stk,siyasi parti ,muhtar ve halkımızla biraraya geldik.Temel amacımızın yetişmis bireyler ve eğitim kalitesinin yükseltilmesi, birbirimizden kopmamamız gerektiğini anlattık.

Sevgili Karayakalılar bu projenin hemen akabinde 23 / 24 Mart tarihlerinde Karayaka Çok Programli Lise son sınıf ögrencilerimizle start verecegimiz ONLARDA GÖRSÜN ismini verdiğimiz İstanbul gezimizin startını verdik. 40 öğrencimizi ve 5 öğretmenimizi 2 gün boyunca İstanbul'da misafir edeceğiz. Bu projelerde yanımızda olan katılım sağlayan başta Prof. Dr. Yaşar Sarı hocamıza, emeği geçen yönetim kuruluma, üyelerimize ve herkese sonsuz teşekkür ederim dedi.

Sayfa Başı