ONLARDA GÖRSÜN PROJESİ İLE ÖĞRENCİLER HAYATLARI BOYUNCA UNUTAMAYACAKLARI BİR HAFTA SONU GEÇİRDİ | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

ONLARDA GÖRSÜN PROJESİ İLE ÖĞRENCİLER HAYATLARI BOYUNCA UNUTAMAYACAKLARI BİR HAFTA SONU GEÇİRDİ

Erbaa Karayaka Kasabası Derneği ONLARDA GÖRSÜN Projesi ile öğrencilere güzel bir haftasonu düzenlediler...

2019-03-26
ONLARDA GÖRSÜN PROJESİ İLE ÖĞRENCİLER HAYATLARI BOYUNCA UNUTAMAYACAKLARI BİR HAFTA SONU GEÇİRDİ

Tokat Erbaa Karayaka Kasabası Derneği eğitim alanındaki ikinci projesi olan "ONLARDA GÖRSÜN" Projesini 22-23-24 Mart tarihlerinde gerçekleştirdi.

İlk Projeside eğitim üzerine olan Karaya Derneği "Karayaka Değerleri ile Buluşuyor" "Okullar Hayat Oluyor "projesi kapsamında Eskisehir Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Karayakalı Hemşeherimiz Prof. Dr. Yaşar Sarı'yı 28 Şubat - 1 Mart tarihleri arasında Karayaka'da eğitim gören öğrencilerle buluşturmuştu.

Bu Projenin devamı olarakta ONLARDA GÖRSÜN projesi ile Karayaka Çok Programlı Lise öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 45 kişilik grup İstanbul'da iki gün boyunca tarihi ve doğal güzellikleri gezerek öğrenme fırsatı buldu.Daha önce İstanbul'a hiç gelmeyen öğrencilerinde aralarında bulunduğu grup 23 Mart sabahı Karayaka Dernek Başkanı Kazım Başara ve yönetim kurulu tarafından kaşılandı.

İlk olarak Floryadaki Dev Akvaryum ile başlayan gezi, Sultanahmet, Ayasofya ve Topkapı müzeleri gezisiyle devam etti. Cumartesi gününü dolu dolu geçiren Öğrenciler Tarabya Ted Spor Klübünde sürpriz konuklarla bir araya gelerek güzel bir akşam yemeği yediler. Akşam yemeği programına Erbaa Karayaka'lı İşadamı Aydın Şenel, Erbaa Kültür Derneği Başkanı Prof. Dr. Ceyhun Oral, Erdef Başkanı Fevzi Akbulut, Erdef Başkan Yardımcısı Ahmet Özkan, Karayaka önceki dönem Dernek Başkanı Vakıflar Eyüp İmaret Müdürü Şakir Taşova, Erbaagündem Yöneticisi Sezgin Kanat, Karayaka dernek yönetimi, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Karayaka Dernek Başkanı Kazım Başara selamlama ve projenin nasıl hayata geçtiği, daha neler yapmak istediklerini anlatan konuşma yaptıktan sonra desteklerini hiçbirzaman esirgemeyen İşadamı Aydın Şenel'e bir hediye takdim etti.

Hayırsever İşadamı Aydın Şenel öğrencilere Karayaka'dan İstanbul'a uzanan hayat öyküsünü, başarının sırlarını anlattı ve öğrencilere kalem seti hediye etti.

Daha sonra Prof. Dr. Ceyhun Oral geçmişten günümüze eğitimin önemini ve öğrencilerin geleceğe yönelik nelere dikkat etmesi konusunda bir konuşma yaptı ve okul birincilerine kitap hediye etti.Konuşmalar Erdef Başkanı Fevzi Akbulut ve Şakir Taşova'nın eğitimin hayatımızdaki yerinin ne kadar önemli olduğu vurgusu yapılarak gece sona erdi.

Öğrenciler pazar sabahı ilk olarak Panorama 1453 müzesini ziyaret etti.Buradan Haliç'te bulunan Miniatürk, Türkiye'deki çeşitli yapıtların maketlerinin sergilendiği 60.000 metrekareyle dünyanın en geniş alana kurulmuş minyatür parkı gezdiler.Öğlen yemeğinden sonra 3 Saatlik İstanbul Boğaz turu ile tarihi yarımadadan tüm boğazı gezen öğrenciler Akşam saatlerinde Erbaa'ya uğurlandı.

Böylece hayatlarında çok anlamlı ve bir okadar değerli olan iki gün geçiren öğrenciler hem görerek öğrendiler, hemde azim, sabır ve eğitimin ne kadar önemli olduğuna şahitlik ettiler.

Bizlerde öğrencilerin geleceğine yön verecek olan bu güzel farkındalık projesiyle Eğitime destek veren Karayaka Derneğini ve emeği geçen herkesi kutluyor, diğer derneklerimize örnek olmasını temenni ediyoruz...

Sayfa Başı