Erbaa Belediyesi projesine vatandaştan yoğun ilgi | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

Erbaa Belediyesi projesine vatandaştan yoğun ilgi

Erbaa Belediyesi tarafından” sanma bir giysi önemsiz, yüzler gülecektir eminiz” sloganı ile başlatılan proje kısa sürede büyük ilgi gördü...

2019-12-30
Erbaa Belediyesi projesine vatandaştan yoğun ilgi

Erbaa Belediyesi tarafından" sanma bir giysi önemsiz, yüzler gülecektir eminiz" sloganı ile başlatılan proje kısa sürede o kadar büyük ilgi gördü ki vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine 2 farklı noktaya daha giysi toplama kutusu yerleştirildi.


Erbaa Belediyesi tarafından geçtiğimiz Kasım ayında kıyafet yardımlarını ulaştırmak için başlatılan ve 20 ayrı noktaya yerleştirilen giysi toplama kutuları vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl yaptığı açıklamada" Kasım ayında başlattığımız sosyal sorumluluk projemiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşların kışın giysi ihtiyaçlarını karşılamayı amaçladık.

Kısa sürede vatandaşlarımız o kadar büyük ilgi gösterdi ki 2 ayrı noktaya daha giysi toplama kutusu yerleştirdik ayrıca mevcut giysi toplama kutularını da sık sık değiştiriyoruz. Erbaalı vatandaşlar bu konuda da çok cömert ve yardımsever olduklarını gösterdiler. Tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Proje kapsamında giysiler, Erbaa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler müdürlüğü Sosyal Yardımlaşma birimi tarafından değerlendirilecek. Kullanıma uygun kıyafetler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılırken kullanıma uygun olmayan kıyafetler geri dönüşüme gönderilecek. Geri dönüşümden elde edilecek gelir ise yine sosyal yardım faaliyetlerinde kullanılacağı öğrenildi.

Sayfa Başı