Erbaalı doğaseverler Düden gölünde buluştu | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

Erbaalı doğaseverler Düden gölünde buluştu

Erbaa Belediyesi 1300 rakımlı Düden gölüne ‘Adım adım doğaya’ sloganıyla kamp etkinliği düzenledi.

2020-10-27
Erbaalı doğaseverler Düden gölünde buluştu

Erbaa Belediyesi 1300 rakımlı Düden gölüne ‘Adım adım doğaya' sloganıyla kamp etkinliği düzenledi.

Doğasıyla dikkat çeken gölde düzenlenen etkinliğe Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Gökal BeldeBelediye Başkanı Osman Akbulut, Erbaa Kano ve Doğa Sporları Kulübü, Doğa Yürüyüş Kulübü vevatandaşlar katıldı. Gölde kanolarla gezilerin düzenlendiği etkinlikte gece kamp çadırları kuruldu. Geceyi çadırlarda geçiren katılımcılar sabah Düden gölünün çevresinde doğa yürüyüşü yaptı. Etkinlik sonunda ise Düden gölü çevresinde bırakılan çöpler toplandı. Toplanan çöplerle etkinlik alanının ortasına doğa yazıp hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından etkinlik sona erdi.
Düden gölünün Erbaa'nın müstesna yerlerinden biri olduğunu kaydeden Gökal Belde Belediye Başkanı Osman Akbulut "Burası Erbaa'nın çok müstesna yerlerinden birisi. Özellikle yazın bir söz vardır iğne atsan yere düşmez. Burası doğal klimasıyla herkesi etkileyen bir bölge. Yazın burada oturmaya yer bulamıyoruz. Ama altyapısı çok zayıf. Dolayısıyla buraya mutlaka el atılması lazım. Bununla ilgili de proje çalışmaları Orman İşletme Müdürlüğüyle devam ediyor. İnşallah 2021 yılında A tipi mesire alanı olarak burada bazı çalışmalar yapılacak." dedi.
Düden gölünde etkinlikte gelecekte yapılacak çalışmaları konuştuklarını ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl ise "Bu hafta sonu bizim tabiat güzelliğimiz olan; hem ormanıyla, hem havasıyla hem de burada bulunan Düden gölümüzle eşsiz bir ortam burası. 2 gün buradaydık. Burada neler yaptık? Gece kamp ateşi etrafında oturuldu. Gündüz kano yapıldı. Ormanın içerisinde yürüyüş yapıldı. İleride yapılacak çalışmalarla alakalı da gece bütün kulüp üyeleri toplanıp bir çalıştay havasında önümüzdeki süreçte neler yapılabilir bu konuşuldu. O anlamda bize katılan ve bizimle beraber olan bütün kulüp üyelerine teşekkür ediyoruz. En sonunda bir sosyal mesaj olsun, doğamız daha güzel daha temiz kalsın diye bütün kulüp üyeleriyle beraber atılan çöpleri topladık. Doğayı seven, kano etkinliğini seven suyu seven herkesi de Düden'e Erbaa'ya bekliyoruz." dedi.

Sayfa Başı