ERBAA EKONOMİSİNE DEĞER ÜSTÜNE DEĞER KATACAK 10 FABRİKANIN DAHA TEMELİ ATILDI | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

ERBAA EKONOMİSİNE DEĞER ÜSTÜNE DEĞER KATACAK 10 FABRİKANIN DAHA TEMELİ ATILDI

Tokat'ın parlayan yıldızı ERBAA Sanayisine 10 yeni fabrika daha...

2021-03-07
ERBAA EKONOMİSİNE DEĞER ÜSTÜNE DEĞER KATACAK 10 FABRİKANIN DAHA TEMELİ ATILDI

Erbaa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösterecek 10 yeni fabrikanın temeli 28. Dönem TBMM Başkanı,Türkiye Cumhuriyeti'nin son Başbakanı ve İzmir Milletvekili Sn.Binali Yıldırım'ın katılımıyla atıldı.

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Erbaa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyete girecek 10 yeni fabrika ve OSB içerisine yapılacak caminin temek atma törenine katılmak için Erbaa ilçesine geçti.

Programa Tokat Milletvekilleri, Mustafa Aslan, Yusuf Beyazıt, MHP'li Yücel Bulut ve CHP'li Kadim Durmaz, Tokat Valisi Ozan Balcı, Erbaa Kaymakamı Mustafa Temiz, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl ve temeli atılacak fabrikaların yetkilileri katıldı. Törende 10 yeni fabrikayla alana yapılacak caminin temelleri atıldı.

Açılış töreninde konuşan Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl "Göreve geldiğim ilk günlerde "her evde aşın kaynadığının ve işsiz hiçbir hemşerimin kalmadığının hayalini" kurmuştum. Şükürler olsun bugün hayalimize bir adım daha yaklaşıyoruz. Başta kaymakamlığımız olmak üzere Erbaa'daki tüm sivil toplum kuruluşları ile istişareler yaptık.
Erbaa'nın yarınları için ortak akıl ürettik, el ele verdik ve gayretli bir şekilde çalıştık. İlçemizde ki birlikteliğin ve gayretli çalışmanın sonucunda bugün burada yeni fabrikaların temellerini atıyor, yarının Erbaa'sı için yeni hayaller kurmaya başlıyoruz. Artık Erbaa'da her üretilen sebze ve meyvenin işlendiği fabrikalarla bölgenin katma değerini artırmanın yollarını aramalıyız. Üretilen domatesi salça olarak, biberi turşu olarak satmalıyız. Bunun için de yine
var gücümüzle birlikteliğimizle çalışıp, sanayici iş insanlarını bulup mimar kimliğimde dahil olmak üzere belediyemizin bütün imkanlarını seferber edeceğimizi söyleyip ve neden Erbaa'da yatırım yapmaları gerektiğini anlatmalıyız. Özellikle Pandemi ile Anadolu'daki Erbaa gibi Tokat gibi şehirlerin önemi daha da artmıştır. Hem toprağını işleyen hem sanayide
çalışan insanların yaşadığı yerlerdir buralar. Dışa bağımlılığı en aza indirgeyecek profildedir. Bu anlamda buralara yatırım yapmış bütün iş insanlarına ve bugün temelini atacağımız fabrikalardan başta Askon genel başkanı Orhan Aydın'a ve diğer iş insanlarımıza hem şehrimize hem de ülke ekonomisine verecekleri katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Bu yatırımların artması, bölgenin ve ülkenin kalkınması için hükümetimizin yaptığı çalışmalar için Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, son Başbakanımız Binali Yıldırım Beye, Genel başkanımız Devlet Bahçeli beye ve bütün devlet büyüklerimize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Herkesi saygıyla selamlıyor. Atacağımız temellerin Erbaa'mıza Tokat'ımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum." dedi.

Törende konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde ülkenin her köşesine güzel hizmetler yaptıklarını ifade ederek şöyle dedi: "Recep Tayyip Erdoğan'a sonuna kadar destek olduk. Ve onun liderliğinde hakikaten ülkenin her köşesinde çok güzel hizmetler yaptık. Sorunları torunlara havale etmedik. Dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştürerek bugünlere geldik. Dünya zor günlerden geçiyor, söyledim. Geçen yıl çocuklarımızı okullarına gidemediler. Çalışanlarımız işlerine çoğu kez gidemediler. Şimdi de aynı şartlar devam ediyor. Ama bütün bunlara rağmen birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz her zaman bugünkü gibi
bu şekilde devam ederse bize hiçbir şer odağı zarar veremez, kardeşliğimizi bozamaz. hepimizin hedefi bayrağımızdır, toprağımızdır, milletimizdir devletimizdir. Bunun için etrafımıza kurulmaya çalışılan tuzaklara karşı amansız bir mücadele veriyoruz. Türkiye neden birçok ülkenin hedefi olmuştur. Bu çok açıktır. Çünkü bu topraklarda hesabı olanların bu topraklarda hedefi olanların, gizli emelleri olanların oyunlarını bozan bir Türkiye var.İşte Azerbaycan'ın 30 yıllık kanayan yarası, güney sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan şer ve terör devletine engel olunması. 15 Temmuz'u Türkiye yaşadı, fırsatı ganimet zannettiler ve Afrin bölgesinde Cerablus ve Fırat'ın doğusunda ülkemize karşı terör faaliyetlerine ağa babalarının da teşvikiyle hız verdiler. Ama bu aziz millet bağrından çıkardığı silahlı kuvvetlerin vatansever evlatlarıyla onları yerinde imha etmesini bildi. Hemen. 15 Temmuz'dan sonra Fırat Kalkanı Harekatını başlatıp, Cerablus, El-Bab bölgesinde PKK, DEAŞ. Terör örgütlerini yerle bir etti. Daha sonra Afrin bölgesi oradaki yığınaklar akla, durgunluk verecek kadar büyük yığınaklardı. Bize oraya girmeyin çıkamazsınız dediler. Nasıl girmeyelim? Kilise, Gaziantep'e, her gün roketler atılıyor. İnsanlarımız hayatını kaybediyor. Ve elhamdülillah oraya da girdik. Orada da bu terör yuvalarını yerle bir ettik. Daha sonra Barış Pınarı Bölgesi velhasıl Ak Denizden Irak'a kadar hudutlarımızın güneyinde oluşturulacak yapay terör devletine gerekli darbeyi vurduk. Bu mücadele bitmez, bu mücadele kurtuluş mücadelesi, istiklal mücadelesi, bundan sonra da devam edecek. Çünkü bu topraklar zor topraklar. Bu topraklar medeniyetlerin gelip geçtiği topraklar. Stratejik önemi var. İşte bunun için biz her türlü engele rağmen. Türkiye'den Kars'tan, Tiflis üzerinden Bakü'ye demir yolunu bağladık. Şimdi artık trenler İstanbul'dan Çin'e kadar on bir günde gidebiliyor. Aynı şekilde şimdi yeni yapılan anlaşmayla Nahçıvan üzerinden hiçbir kesintiye uğramadan bütün Orta Asya bölgelerine gidiş yapılabilecek. Ülkemizin önünde zorluklar var ama çok büyük de fırsatlar var. Bu hizmetlerin Tokat'a, Erbaa'ya hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçen burada bütün detayıyla sayıldı, tekrar etmek istemiyorum milletvekillerimiz sivil toplum kuruluşlarımız, Erbaa belediye Başkanımız Tokat Belediye Başkanımız ve Valimiz şüphesiz bu işte emeği geçen herkese bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. dedi.

Sayfa Başı