Gençlik Meclisi İlk Toplantısını Yaptı | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
M-Ş Otomotiv Yedek Parça

Gençlik Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

Başkan Yıldırım'la Gençlik Meclisi İlk Toplantıyı Yaptı

2015-01-23
 Gençlik Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

Erbaa Belediyesi Gençlik Meclisi ilk toplantısında meclis başkanı, başkan vekili ve katip üyelerin seçimi gerçekleştirildi.
Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım başkanlığında görüşmelere başlayan ilk meclisin gündeminde meclis başkanı, başkan vekili ve katip üyelerin seçimi vardı. 20 meclis üyesinin katıldığı ilk toplantıda meclis başkanlığı için Cevdet Turan San ve Batuhan Erkan isimli öğrenciler aday oldu. Meclis başkanı olabilmek için sunumlar hazırlayan iki aday, Gençlik Meclisi Başkanı seçilebilmek için meclis üyelerine yapacakları projeleri ve kendilerini anlattı.
Adayların sunumlarını gerçekleştirmelerinin ardından yapılan gizli oylama da 19 öğrenci oy kullandı. Cevdet Turan San'ın 15, Batuhan Erkan'ın 4 oy aldığı oylamayla meclis başkanı seçimi tamamlandı. Oylama sonucu Cevdet Turan San meclis başkanı, adaylardan Batuhan Erkan ise meclis başkan vekilliği görevine seçildi. Ayşegül Soymaz ve Salih Temiz ise katip üye seçildi.
Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım yaptığı açıklamada,"Ben gençlerimize, çocuklarımıza önem veren bir belediye başkanıyım. Bunu önümüzdeki zamanlarda yapacağımız projelerde göreceksiniz. Çünkü gençliğimiz şuurlu bir gençlik, geçmişini bilen, milletini, milliyetini bilen bir gençlik ve tabi ki dinini inancını bilen bir gençlik. Fatih Sultan Mehmet tahta geçtiğinde 14 yaşındaydı. Tabi daha sonra babası geliyor, savaş sebebiyle tahta geçiyor; ama 21 yaşında İstanbul'u fethediyor. Bizim yaşımızdayken atalarımız dünyaya meydan okuyordu. Ülkemiz her anlamda, düzelme trendine girdi. Bu trendi yükseltmek bu sıçramayı daha yukarılara taşımak bizlerin elinde" dedi.
Seçim sonucu meclis başkanı seçilen Cevdet Turan San'ın teşekkür konuşmasının ardından "Gençlik Meclisi" ilk toplantısı sona erdi.

Sayfa Başı