ERDEF İLK İSTİŞARE TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
M-Ş Otomotiv Yedek Parça

ERDEF İLK İSTİŞARE TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Erdef Genel Kurul Sonrası....

2015-05-30
ERDEF İLK İSTİŞARE TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Erbaa Dernekler Federasyonu 26 Mayıs salı akşamı Şirinevlerde buluna Erbaa İverönü Köyü Derneğinde ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Açılış konuşmasını Erbaa Dernekler Federasyonu Başkanı Fevzi Akbulut yaptı. Toplantı öncesi dernek başkanlarından gelen konular ve öneriler biraraya getirilerek gündem maddeleri üzerinde konusuldu.
Gündem Maddeleri
1- 31 Mayıs'ta düzenlenecek olan Tokatlılar Buluşması için Dernek Başkanlarının fikir ve önerileri alındı. Katılmak isteyen dermekler için araç talebi ve detayları görüşüldü.
2- 2015-2016 yılı burs projesi konsunda karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.Federasyonun birlik ve beraberlık gecesi altında yapacağı bir yemek ve bunun akebinde çalışmalara yön verilmesine karar verildi.
3-İftar Programı; Dernekler kendi aralarında iftar programlarının devamı Federasyonunda Ramazanın 2. Haftası genel bir iftar programının düzenlenmesi
4-Köy Okullarına yönelik yardımlar; Bu konudada köyde okuyan çocuklara gerek okul malzemesi gerekse yetenekli çocukların yarışma vs katılarak önlerinin açılması yönünde çalışma
5-Erdef Genel Merkezinin oluşturulması; Bu konu ile ilgili ulaşımın kolay ve dernkelere orka bir nokta olan Bahçelievler, Yenibosna arası bir yer araştırılmasına karar verildi.
6-Zor durumda olan ailelerimize maddi ve manevi destek olmak
7-Cenaze ve Kan İhtiyacı hariç Federasyon tarafından atılan diğer mesajların ücretlendirilmesi
8-2016 içi Proje üretimi Başvuru Şekli ve Bilgilendirme Seminerlerinin düzenlenmesi
9-Piknik Organizasyonu; Her dernek kendi istediği zaman pikniğini yapabilir yalnız bu yıl için Erdef Pikniği düşünülmüyor.
10-Turnuvalar Projesi; Gençlerin birbirleriyle kaynaşması ve sosyalleşmesi adına Futbol, voleybol ve basketbol turnuvaları hazırlanması

Bütün bu konular hakkında fikirlerini ifade ediltikten sonra İverönü Derneği tarafından yapılan ikramlar ve sohbetlerin ardından toplantı sona erdi.
Federasyon Başkanı ve Dernek Başkanları misafirperverliklerinden dolayı İverönü Dernek Başkan ve yönetimine teşekkürlerini sundular.
İverönü Köyü Dernek Başkanı Fatih Doğan'da sizleri derneğimizde ağırlamaktan çok mutlu olduk Kapımız herzaman açıktır, Herzaman bekleriz, biz teşekkür ederiz dedi.

TOPLANTI FOTOGRAFLARI BURADA

Sayfa Başı