ERBAA'DA HEYECANLI BEKLEYİŞ | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
M-Ş Otomotiv Yedek Parça

ERBAA'DA HEYECANLI BEKLEYİŞ

Erbaa'dan kaç bin kişi başvurdu?

2016-03-02
ERBAA'DA HEYECANLI BEKLEYİŞ

Hac Kuraları Çekildi

Erbaa'da hac kurası heyecanı yaşandı.
Hac ibadetini yerine getirmek amacıyla kutsal topraklara gidecek hacı adaylarını belirlemek için 02.03.2016 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığında kura çekildi.
Hac kurası çekimleri Erbaa'daki hacı adayları arasında da ilgiyle takip edildi. Erbaa müftülüğü, ilçeden hacca gitmek isteyen hacı adaylarının heyecanına ortak olmak için kura çekimini, ilçe müftülüğü konferans salonuna kurduğu platformla canlı olarak izletme imkânı sundu.
Erbaa ilçe müftüsü Mehmet Ceylan'da 2016 hac kurası çekimi canlı yayınını ilçe müftülüğü konferans salonuna gelen hacı adayları ile birlikte izledi.
Bu yıl Erbaa'dan kutsal topraklara gitmek için kayıt olan ve kayıt yenileten toplam hacı sayısı 2905 olarak belirlendi.
Bu yıl hac yolculuğu için Türkiye geneli kuraya katılan hacı adayı sayısı ise 1 milyon 760 bin 751 kişi oldu.
Konaklama türlerine göre değişen hac fiyatları, normal konaklama için 3 bin 750 dolar, müstakil konaklama için 5 bin 250 dolar, otel için ise en düşük fiyat 6 bin 800 dolar olarak belirlendi. Hacı adayları, hac ücretlerini peşin yatırabilecekleri gibi 3 taksit halinde de ödeyebilecek. Hacı adaylarından, hac için belirlenen ücretler dışında ilave herhangi bir ücret talep edilmeyecek.
Hac kesin kayıtları
Hac kesin kayıtları, 7-18 Mart'ta, her ilde ve her bir hac konaklama türünde yapılacak. İlk hac kafilesinin 4 Ağustos'ta ve son hac kafilesinin 5 Eylül'de gideceği kutsal topraklardan dönüşler, 16 Eylül-16 Ekim'de gerçekleşecek.
Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü, kura çekiminden sonra kesin kayıt yapmaya hak kazanan vatandaşların, ‘kesin kayıt yaptırabilir' belgelerinin, cep telefonlarına gelen kısa mesajdaki şifre ile alabileceklerinden, özellikle cep telefon bilgilerinin güncellenmesi gerektiği uyarısında bulundu.
Hac kuralarını http://hac.diyanet.gov.tr/ adresinden öğrenebilirsiniz.

Sayfa Başı