BU ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞUNA SİZLERDE ORTAK OLABİLİRSİNİZ | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

BU ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞUNA SİZLERDE ORTAK OLABİLİRSİNİZ

Erbaa Müftülüğü 15 Temmuz Şehitleri 4-6 Yaş Kur'an Kursu Açıldı...

2017-01-17
BU ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUĞUNA SİZLERDE ORTAK OLABİLİRSİNİZ


Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan "Okul Öncesi Din Eğitimi Projesi" çerçevesinde, 4-6 yaş grubu Kur'an Kursları Erbaa'da açıldı.

5 sınıf ve 90 öğrenci ile başlayan kursa hergeçen gün talep artmaya başladı.Yeni sınıfların açılabilmesi için diğer bölümlerin tadilatı,masa,sandalye,projeksiyon gibi çocuklara özel malzemere ihtiyaç var.Ortalama bir sınıfın maliyeti 2000 tl.Siz hayırsever vatandaşlarımızda Erbaa Müftülüğü ile irtibata geçerek yeni sınıfların açılmasıyla bu çocuklarımızın daha geniş ve güzel bir ortamda eğitim görmelerine vesile olabilir,onların mutluluğuna ortak olabilirsiniz.Günümüz dünyasında teknolojinin esiri altında kalan çocuklarımız bu güzel eğitim ortamında sıkılmadan, hem oynayarak hemde bilgilenerek dinimizi,örf ve adetlerimizi okul öncesi öğrenerek doğruyu,yanlışı,haram ve helali en iyi şekilde idrak edecektir.Başta Erbaa Müftülüğümüz olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ve şükranlarımızı sunarız.

Erbaa Dernekler Federasyonu Başkanı Fevzi Akbulut'ta derneklerimiz ile bir çalışmada kendilerinin başlatacaklarını en kısa zamanda geri dönüş yapacaklarını ifade etti.

Yardımlarınız için Erbaa Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Erbaa Şubesi Adına Erbaa Ziraat Bankası Hesabı TR61 0001 0002 4000 00 1975 5386

Bilgi Almak İçin Asım Çoşkun 0-356-715 23 45 (0535 745 50 89)


Erbaa müftülüğüne bağlı olarak eğitim verecek olan ‘'15 Temmuz Şehitleri 4-6 Yaş Kur'an Kursu'' hizmete açıldı.
Erbaa ilçe merkezinde açılan Kur'an kursu binasında beş sınıfta yaklaşık 90 öğrencimiz eğitim görmeye başladı.
‘'15 Temmuz Şehitleri 4-6 Yaş Kur'an Kursu''nu ziyaret eden ilçe müftümüz Mehmet Ceylan yaptığı değerlendirme de; Erbaa'da ihtiyacı hissedilen 4-6 yaş gurubu Kur'an kursunu faaliyete geçirmiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz dedi. Kursumuzda beş Kur'an kursu öğreticimiz beş sınıfımızda yaklaşık 90 öğrenciye eğitim veriyor diyen ilçe müftümüz Mehmet Ceylan, ''Bu kursumuz toplumda ortaya çıkan çok önemli bir ihtiyacı karşılamak üzere açıldı. Burada minik yavrularımıza, Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı müfredat çerçevesinde; Kur'an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretilecek ve çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilecektir. Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim okumayı, İslam'ın temel prensiplerini ve bir müslümanın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğreneceklerdir.


İlçe müftümüz değerlendirmesinde; çocuklar, sosyal ve fiziksel gelişimde etkili olan sosyal etkinlikler ile el becerisi ve özgüveni gelişmiş, saygılı, hayata sevgiyle bakan bireyler olarak yetişeceklerdir dedi. Önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde mevcut öğrenci ve sınıf sayısını iki katına çıkarmayı planladıklarını belirten ilçe müftümüz Kur'an kursunun açılmasında emeği geçen tüm kamu kurum temsilcilerine, din görevlilerine, Kur'an kursu öğreticilerine, müftülük personeline, hayırseverlere ve Kur'an kursuna çocuklarını getiren tüm ailelere teşekkür etti.

Sayfa Başı