Erbaa Belediyesi Şehir Tiyatrosu | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

Erbaa Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Erbaa Belediyesi Şehir Tiyatrosunun kurulmasıyla....

2017-03-13
Erbaa Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Tokat'ın Erbaa ilçesinde geçtiğimiz yıl Mart ayında seçmeleri yapılarak eğitimlerine başlayan Erbaa Belediyesi Şehir Tiyatrosu ilk oyununu sahneledi.

Şehir Tiyatrosu, Merve Kısa'nın yazıp İbrahim Alıcının yönettiği "Soframdaki Aç Kurtlar" isimli oyun ile Kültür ve Kongre Merkezinde seyircisiyle buluştu. Bir aile dramının anlatıldığı Soframdaki Aç Kurtlar isimli tek perdelik oyunu çok sayıda Erbaalı seyretti.

Erbaa Belediyesi Şehir Tiyatrosunun kurulmasıyla gençlik hayalinin gerçekleştiğini ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım "Gençliğimden beri düşündüğüm bir hayalim gerçek oluyor. Ben özellikle emeği geçen İbrahim Alıcı kardeşime ve bütün tiyatro ekibimize teşekkür ediyorum. Seçmelerde bize yardımcı olan Kemal Atangür hocamıza teşekkür ediyorum. Kemal hocamızı tanımamız gerekiyor. O Türkiye'de sayılı Hacivat-Karagöz sanatçılarından biri. Tokat'ta yıllardır cep tiyatrosu olan biri. Ama tanımıyoruz. Tanımalıyız. Bir yol yapmak kadar, bir park yapmak kadar, bir kültür merkezi yapmak kadar önemli olan Erbaa Şehir Tiyatrosunu oluşturduk. Bu çalışmalarımız sizin desteklerinizle devam edecek. Bu tiyatro yerli tiyatro. Biz dışardan da ekipler getirdik. Buradaki arkadaşlar sizin aranızda yaşıyor. Her zaman seyirci olmayın. Gelin buyurun sizler de oyuncu olun." diye konuştu.

Başkan Yıldırım Erbaa Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularına ve oyunun sahnelenmesinde emeği geçenlere plaket verdi. Soframdaki Aç Kurtlar isimli oyunun kısa süre içinde yeniden sahneleneceği belirtildi.

Sayfa Başı