HEMŞEHRİMİZ RIZA YILDIRIM AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

HEMŞEHRİMİZ RIZA YILDIRIM AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda hemşehrimiz Rıza Yıldırım...

2017-05-03
HEMŞEHRİMİZ RIZA YILDIRIM AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda serbest stil 97 kiloda Tokat Turhal'lı hemşehrimiz Rıza Yıldırım, finalde Rus ekibi Anzor Boltukaev'i yenerek şampiyon oldu.
Sırbistan'ın Novi Sad kentinde düzenlenen şampiyonada serbest stilde finale kalan milli güreşçi Rıza Yıldırım, Rus Anzor Boltukaev ile karşı karşıya geldi. Rakibini 4-2 mağlup eden Yıldırım, altın madalyaya uzanarak Avrupa Şampiyonu oldu.
Karşılaşma sonrası büyük sevinç yaşayan milli güreşçi, eline Türk bayrağını alarak tur attı.
Bu sonuçla ikinci gün sonunda Türkiye 3 madalya kazanmış oldu. Daha önce de Selim Yaşar ve Süleyman Atlı bronz madalya kazanmıştı.
Şampiyonada yarın erkekler serbest stilde 61 kiloda Abdi Zurnacı ve 74 kiloda Soner Demirtaş, kadınlarda 55 kiloda Bediha Gün ve 75 kiloda Yasemin Adar mücadele edecek.
Bakan Kılıç, şampiyon güreşçi Rıza Yıldırım'ı tebrik etti
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Rıza Yıldırım'ı tebrik etti.
Bakan Çağatay Kılıç'ın tebrik mesajı şöyle:
"Sırbistan'da devam eden Avrupa Güreş Şampiyonası'nda serbest stil 97 kiloda şampiyon olarak ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çeken milli sporcumuz Rıza Yıldırım'ı kutluyorum. Sporcumuzun madalya kürsüsünde zirvede yer alması bizlere büyük bir mutluluk yaşattı. Bu önemli başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyor, şampiyonada mücadele edecek diğer milli sporcularımıza başarılar diliyorum."

Sayfa Başı