Tokat'ta İlçe Olmak İsteyen Belediyeler | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı

Tokat'ta İlçe Olmak İsteyen Belediyeler

Önümüzdeki haftalarda da resmi müracaatta bulunacak olan...

2017-10-15
Tokat'ta İlçe Olmak İsteyen Belediyeler

Tokat'ın Reşadiye ilçesine bağlı 4 bin 753 nüfuslu Bereketli ile 2 bin 794 nüfuslu Bozçalı beldeleri ilçe olmak istiyor.

Bereketli Belediye başkanı Necati Şahin ve Bozçalı Belediye başkanı Bolhan Durmuş beldelerinin ilçe olması için resmi başvuru yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz ay Ankara'da AK Parti Tokat Milletleriyle bir araya geldiklerini ve ilçe olmak istediklerini dile getiren Bereketli ve Bozcalı belde belediye başkanları sosyal medya hesabı üzerinden şu şekilde açıklama yaptı.

Açıklamada,"Tokat'ta eğer ilçelik verilecekse bunu hak eden belde coğrafi konum olarak nüfus yoğunluğu olarak, iki ili bağlayan yol güzergahı, Niksar-Ordu-Karadeniz yolu bağlantısı, Bereketli ve Bozcalı arasındaki kavşakta birleşiyor. 1908 de nahiye olan bir belde etrafın da 20 ye yakın köy bulunan açılıma büyümeye elverişli coğrafi konumu birçok geçerli sebebi var. Kısacası Reşadiye'nin iki büyük beldesi olarak, geçmişteki hatayı yapmayacak ilçeliğe bizde talibiz, hazırlıklarımız yapılıyor resmi müracaatı bir hafta içinde yapacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz" şeklinde ifade ettiler.

Bereketli Belediye Başkanı Necati Şahin, ilçe olmaları yönündeki taleplerini Ankara'da ilgili makamlara ilettiklerini, önümüzdeki haftalarda da resmi müracaatta bulunacaklarını bildirdi.

Bereketli ve Bozcalı belde ve çevresindeki dernekleri ziyaret eden belde belediye başkanları ilçe olma yolunda siyasilerden ve derneklerden destek istediler. Hebüllü Köyü Dernek başkanı Halil Çelik Tokat'ta ilçe olmayı en çok hak eden beldelerin Bozçalı ve Bereketli belediyeleri olduğunu belirtti.

Reşadiye ilçesinin her iki büyük MHP'li beldesi olan Bozçalı ve Bereketli belediye başkanları sosyal medyadan 'Tokat ili Reşadiye ilçesi Bereketli ve Bozçalı kasabasının ilçe olmasını istiyorum' şeklinde imza kampanyası başlattı. 500 destekçinin olması gerektiği kampanyada, 218 imza toplandı.

Sayfa Başı