SELAHATTİN ŞAHİN KİMDİR? | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı

SELAHATTİN ŞAHİN KİMDİR?

MHP İzmir 1. Bölge 2.sıradan aday olan hemşehrimiz Selahattin ŞAHİN...

2018-05-19
 SELAHATTİN ŞAHİN KİMDİR?

Milliyetçi Hareket Partisi 24 Haziran 2018'de gerçekleşecek olan 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri Aday listesini açıklamasıyla birlikte bizlerde listeleri araştırarak hemşehri adaylarımızı sizlere tanıtmaya devam ediyoruz.

İşte O Adaylardan biride Milliyetçi Hareket Partisi İzmir 1. Bölge 2.sıradan aday olan Erbaa'lı Hemşehrimiz Selahattin ŞAHİN...

Kendisine çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyoruz....

Selahattin ŞAHİN kimdir?

1965 yılında Tokat Erbaa'da doğdu. İlk okulu Tokat'ta, orta okulu Ankara'da, liseyi İzmir'de okudu.
İŞ VE SOSYAL YAŞAMI:
1994-97 arasında tarihi Kırkpınar Ağası olan ve ticaretle uğraşan amcası Hüseyin Şahin'in yanında yetişen Selahattin Şahin henüz küçük yaşlarda iken yakın çevresi tarafından ticarete olan yatkınlığı ile tanındı. Küçük yaşlarda seyyar satıcılık ile başladığı ticaret yaşamını daha sonra lise çağına geldiğinde Şahin Ailesi'nin kurduğu çeşitli şirketlerde üst düzey yönetici olarak görev aldı.

Vatani Görevini Bursa Jandarma Komando Alayı'nda komando olarak yaptıktan sonra yeniden ticari yaşama dönen Şahin 1998 yılında da kendi şirketini kurarak turizm ve yiyecek içecek işletmeciliği sektörüne atıldı. Halen kurmuş olduğu SİMTUR,OSAN, ALMINE, SİMATUR, ANSAN adlı şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı görevini sürdürüyor. Zeliha (Akbulut) hanım ile 20 yıldır mutlu bir evlilik yaşamı sürdüren Selahattin Şahin Gaziemir'de ikamet ediyor.
SİYASİ YAŞAMI:
1993 yılında MHP Gaziemir ilçe yönetim kurulu üyeliği yapan Şahin, 1996 yılında atama ile MHP Gaziemir İlçe Başkanı oldu. 1998 yılında gerçekleşen ilçe kongresinde bu kez seçimle ilçe başkanı olan Selahattin Şahin bu görevini 15 yıldır aralıksız devam ettirdi.

1999 yılında yapılan seçimlerde MHP Gaziemir İl Genel Meclis Üyesi adayı olan Şahin, 12 Haziran 2011'de yapılacak genel seçimlerde MHP İzmir 1.Bölge'den milletvekili adayı olmak üzere ilçe başkanlığı görevinden ayrıldı. 2011 - 2015 yılları arasında MHP İzmir Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yaparak, 2015 Genel Seçimlerinde MHP İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı oldu.

Sayfa Başı