3 Haftadır Aranan Minik Evrim Olayında Çember Daralıyor | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

3 Haftadır Aranan Minik Evrim Olayında Çember Daralıyor

Yaylada kaybolan minik Evrim için...

2018-07-31
3 Haftadır Aranan Minik Evrim Olayında Çember Daralıyor

Tokat'ın Turhal ilçesinde 3 yaşındaki Evrim Atış'ın kaybolmasıyla ilgili soruşturma ve arama çalışmaları genişletilerek sürdürülüyor.

YAYLADAYKEN KAYBOLAN MİNİK EVRİM'E HAFTALARDIR ULAŞILAMIYOR

Yenisu köyü yaylasında 10 Temmuz'da çadırda kardeşiyle yalnız bırakıldıktan sonra hayvanlara bakmak için uzaklaşan ailenin döndüğünde bulamadığı belirtilen küçük Evrim'e 3 haftadır ulaşılamadı.

ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Bölgede AFAD ve jandarma ekipleri tarafından yürütülen arama çalışmaları 22. gününde de devam ediyor. Hava kararana kadar süren çalışmalarda arama köpekleri de kullanılıyor.

5 AKRABASININ CEP TELEFONLARI İNCELEMEYE ALINDI

Alanda yapılan aramanın yanı sıra soruşturma da derinleştiriliyor. Soruşturma kapsamında, ailenin 5 yakın akrabasının cep telefonları jandarma tarafından incelemeye alındı.

DEDESİNİN MEZARINDA HERHANGİ BİR İZE RASTLANMAMIŞTI

Ailenin, Evrim Atış'ın kaybolduğunu belirttiği 10 Temmuz'da arama çalışması başlatılmıştı.Soruşturma kapsamında baba Burhan Atış'ın, "kızının traktörden düşerek öldüğü, babasının mezarına gömdüğü" yönünde verdiği ifade üzerine küçük kızın dedesi Sadık Atış'ın mezarı açılmış, herhangi bir ize ise rastlanamamıştı.

KÜÇÜK KIZIN ANNE VE BABASI TUTUKLANMIŞTI

Evrim Atış'ın kaybolmasıyla ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan anne Dilek ve baba Burhan Atış, verdikleri çelişkili ifadeler nedeniyle çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. Soruşturmada bazı kişilerin de ifadelerine başvurulmuştu.

Sayfa Başı