ZAFER BAYRAMI MESAJI | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

ZAFER BAYRAMI MESAJI

VALİ DR. ÖMER TORAMAN’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

2018-08-29
ZAFER BAYRAMI MESAJI

Tarih boyunca bağımsız bir şekilde yaşamış olan Aziz Türk milletinin, gücünü İnanç ve geleneklerinden alan kahraman şanlı Ordusuyla elde ettiği 30 Ağustos zaferinin 96'ncı yıldönümünü milletçe kutlamanın mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz.

Milletimiz tarihin her döneminde birlik ve bütünlüğünden taviz vermeden dayanışmayla hareket etmiş, yüreğindeki vatan sevgisiyle de her türlü zorluğun üstesinden gelmiştir. Bunun son örneği Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen kurtuluş mücadelesidir. Ülkemizin dört bir yanının düşman işgali altında olduğu bir dönemde, Samsun'dan başlatılan bağımsızlık hareketi tüm yurda büyük bir heyecanla yayılmıştır.

'Ya istiklal ya ölüm' parolasıyla hareket edilen kurtuluş mücadelesinin son durağı ise Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı'dır. 30 Ağustos Zaferi, milletimizin şanlı tarihindeki eşsiz kahramanlık ve vatanseverlik örneklerinin en önemlilerinden biridir. Aziz Türk milleti, Mustafa Kemal Atatürk'ün komutanlığında kazanılan bu zaferle, milli bütünlüğünden vazgeçmeyeceğini, esareti kabul etmeyeceğini, Türk bayrağının gönderden indirilemeyeceğini ve hiç bir kutsalını kimseye ezdirmeyeceğini bütün dünyaya ispatlamıştır. Türk milletinin, tüm imkansızlıklara rağmen milli mücadeleyi kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı ve Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zaferi tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır.

Cumhuriyetimizi ve onun değerlerini korumak, bu büyük zaferleri armağan eden ve canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan kahramanlarımıza karşı en önemli sorumluluğumuzdur. Bu sorumluluğumuzu en son 15 Temmuzda demokrasimize kasteden güçlere karşı büyük bir karşı koyuşla bir kez daha göstermiş olduk. Bugün milletimiz böylesi yüce kahramanlıklarla, fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti'ne dört elle sarılmakta, bilim ve teknolojiden yararlanarak müreffeh yarınlara doğru emin adımlarla ilerlemektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı sonucunda kazanılan 30 Ağustos Zaferinin 96'ıncı yıl dönümünde başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Milletimize eşsiz zaferler kazandıran tüm şehitlerimizle gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, silahlı kuvvetlerimizin ve tüm Tokatlıların Zafer Bayramını kutluyorum.

Dr. Ömer TORAMAN

Tokat Valisi

Sayfa Başı