Tokat Arıcılığın Merkezi Olacak | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

Tokat Arıcılığın Merkezi Olacak

Tokat Arıcılar Birliği tarafından düzenlenen ilk bal hasat töreni düzenlendi

2019-08-07
Tokat Arıcılığın Merkezi Olacak

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Arıcılar Birliği tarafından düzenlenen ilk bal hasat töreninde yaptığı konuşmada, Tokat'ın sebze ve meyve de olduğu gibi arıcılıkta da merkez olacağını söyledi.

Arıcılar Birliği tarafından Organize Sanayi Bölgesinde sezonun ilk bal hasat töreni düzenlendi. Törene Vali Dr. Ozan Balcı'nın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Dökülen, Arıcılar Birliği Başkanı Ali Demir ve çiftçiler katıldı.

Programda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat'ın arıcılığın merkezi olacağını söyledi.

Tokat'ın tarımsal, bitkisel ve hayvansal varlığıyla Türkiye'nin önemli bir üretim merkezi olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, "Tokat, Türk tarımının parlayan yıldızıdır." dedi.
Çiftçinin, tarımın, üretimin ve üreticinin dostu olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat'ın her alanda olduğu gibi arıcılıkta da merkez olacağını söyledi. Tokat'ta 500 kayıtlı, 200 de kayıt olma yolunda bal üreticisi olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, bu yılki bal rekoltesinin 500 ton olduğunu ifade etti. Tokat'ın florası, faunası, çiçeği ve doğasıyla arıcılık için çok elverişli bir bölge olduğunu söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat'a komşu illerden de gelen bal üreticileri olduğunu kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, "İşin özü, Tokat tarımın başkenti, merkezi olacak. Valilik olarak bütün kurum ve kuruluşlarımızla beraber çiftçilerimizin üreticilerimizin yanındayız. Arıcılar Birliği güzel de bir paketleme tesisi kurdu. Onu da geliştireceğiz. Hedeflerimizi büyük belirliyoruz. " dedi.

Tarımı desteklemekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, balın Tokatımıza şifa olmasını dileyerek, "Hasadımız memleketimize, milletimize, çiftçilerimize hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun."diye konuştu.

Daha sonra Vali Dr. Ozan Balcı ve programa katılan davetliler tarafından sezonun ilk bal hasadı gerçekleştirildi.

Sayfa Başı