Erbaa’dan deprem bölgesine 3 tır yardım malzemesi | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

Erbaa’dan deprem bölgesine 3 tır yardım malzemesi

Erbaa Belediyesi tarafından başlatılan ve Erbaa halkı ve Erbaa Dernekler Federasyonunun yoğun ilgi gösterdiği kampanya kapsamında 3.tır yola çıktı.

2020-01-29
Erbaa’dan deprem bölgesine 3 tır yardım malzemesi

Erbaa Belediyesi tarafından başlatılan ve Erbaa halkı ve Erbaa Dernekler Federasyonunun yoğun ilgi gösterdiği kampanya kapsamında 3.tır yola çıktı.
Cuma günü merkez üssü Elazığ Sivrice olan ve Malatya'da da meydana gelen 6,8 şiddetindeki deprem sonrası Erbaa Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasına yoğun ilgi oldu. Kampanya kapsamında içerisinde çeşitli malzemelerin olduğu 3. Tır,deprem bölgesine doğru yola çıktı.
Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl'ün olağan üstü yaptığı toplantı sonrası başlatılan ve Erbaa'da yediden yetmişe herkesin seferber olduğu "Bir El de sen uzat"adlı yardım kampanyasında 4.gününe girilirken, kampanya kapsamında vatandaşların getirdikleri ve içerisinde çeşitli yardım malzemelerinin olduğu 3. Tır depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Erbaa Belediyesi binası içerisinde toplanan malzemeler görevliler tarafından tasnif edilirken vatandaşların kampanya ya yoğun ilgi gösterdikleri görüldü. Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl yaptığı açıklamada" benim güzel hemşehrilerim o kadar muhteşem o kadar gönlü büyük ki, ilk kampanya duyurumuzu yaptıktan sonra ellerinde ne varsa getirdiler.Küçücük elleri ile kendi oyuncaklarını, kıyafetlerini getiren 5 yaşındaki çocuklar da vardı, bastonuna tutuna tutuna gelen 70 yaşındaki amcalarımız teyzelerimiz de."dedi.
Karagöl" Allah hepinizden razı olsun,milletimizin ne kadar asil, ne kadar büyük bir millet olduğunu bir kez daha gösterdiniz, küçük,büyük demeden kampanyamıza destek olan katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu. Erbaa Belediyesi tarafından başlatılan Bir El de sen uzat" yardım kampanyasının 28 Ocak Salı günü itibari ile sona erdiği öğrenildi.

Sayfa Başı