RAMAZAN BOYUNCA GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIP BAYRAMA YETİŞTİRDİLER | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

RAMAZAN BOYUNCA GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIP BAYRAMA YETİŞTİRDİLER

Tokat Erbaa İverönü Çerkes Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği örnek projelerine bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyor.

2020-05-23
RAMAZAN BOYUNCA GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIP BAYRAMA YETİŞTİRDİLER

Tokat Erbaa İverönü Çerkes Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği örnek projelerine bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyor.

İverönü Çerkes Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından örnek bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirildi.Ramazan ayı öncesi İverönü köyünde tek başına yaşayan yaşlı bir teyzemiz rahatsızlığı nedeniyle Tokat Devlet Hastanesinde tedavi gördüğü sırada, köydeki evinde su borusu patlaması sonucu su basmış ve ev kullanılamaz hale gelmişti.

Mağdur yaşlı teyzenin imdadına İverönü Çerkes Derneği yetişti. Dernek Başkanı Abdullah TAŞAR öncülüğünde oluşturulan yardım komisyonu tarafından su basması sonucu zarar gören evin tamir giderlerinin çok yüksek olduğu değerlendirilerek yeni bir ev yapımına karar verildi. İverönü Çerkes Derneği daha öncede, köy sakinlerinden birisinin evinin yanması sonucu güzel bir dayanışma sergileyerek çok kısa sürede yeni bir ev inşa etmiş ve mağdur olan köylüye teslim etmişti.

İverönü Çerkes Derneği tarafından yine benzer şekilde bir yardım komisyonu oluşturularak çok kısa bir sürede evin inşası için gerekli olan finans ve malzeme sorunu çözülmüş ve yaklaşık bir ay önce evin inşasına başlanmış olup bugün itibariyle evin tüm inşaatı biterek evin anahtarı teyzemize teslim edildi.

İverönü Çerkes Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah TAŞAR yaptığı açıklamada:

İstanbul Tokat Erbaa İverönü Çerkes Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak bir söz vermiştik.Cincifeli Teyzemiz'e yapacağımız yeni evini Bayram'da teslim edeceğiz demiştik.Bu gün arefe günü bir gün önceden yeni evini yeni eşyaları ile birlikte teslim ediyoruz.Rabbim bundan sonraki hayatında bu güzel evde huzur içinde yaşamayı mevlam kendisine nasip etsin.Bu evin yapımında maddi katkı sağlayan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Rabbim hepinizden razı olsun.İnşaatı yapan ustalara,bizzat inşaat çalışmalarına yardım eden Teyzemiz'in bütün komşularına, inşaat'tın başından hiç ayrılmayan Sn.Adnan Doğan Bey'e sonsuz teşekkürler ediyorum.Bana desteklerini hiç zaman esirğemeyen Derneğimizin Kıymetli Yönetim Kurulu Üyelerinede çok teşekkür ederim.Bu süreçte istemiyerekde olsa kalbini kırdığım güçendirdiğim birileri var ise hepsinden özür dilerim.Böyle güzel bir işi kazasız belasız sonlardırmayı bizlere nasip eden Mevla'ya şükürler olsun.

Bir Ayda Neler Değişti - İŞTE O FOTOĞRALAR

Sayfa Başı