HOLOTERAPİ NEDİR? HOLOTERAPİST MERYEM KAPLAN BİLGİLENDİRİYOR | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

HOLOTERAPİ NEDİR? HOLOTERAPİST MERYEM KAPLAN BİLGİLENDİRİYOR

Kişisel Gelişim Uzmanı ve Holoterapist Meryem Kaplan ile Nefes Çalışması hakkında bilgiler...

2020-11-25
 HOLOTERAPİ NEDİR?  HOLOTERAPİST MERYEM KAPLAN BİLGİLENDİRİYOR

Holoterapi Nefes Çalışması


*Holoterapi Nefes Çalışması Nedir?


Holoterapi, Avusturyalı nörolog Sigmund Freud tarafından geliştirilen bilinçaltı psikolojisine yapılan en son katkılardan biridir. Prof. Dr. Prsikyatrist Stanislav Grof eşi Psikolog Dr. Chiristina Grof ve çalışma ekibi tarafından yapılan araştırmalarda bilinçaltı teknikleri ve psikolojik ilaçlarla hastaları iyileştirmede istedikleri etkiyi bulamayınca Grof eşi ile dünyayı dolaşmaya başlamış. Hint öğretilerini, Japon öğretilerini, Zen öğretilerini ve Budizm'i merak etmişler. Maya'yı Tibet'i, Horasan'ı ve Türkiye'yi gezerek tüm bu öğretilerin ve inanç sistemlerinin uygulamaları ile Türkler'in zikirlerini inceleyerek kullanılan nefes çalışmaları ile nefesin iyileştirici gücünün farkına varıldıktan sonra geleneksel Freud'un bilinçaltı çalışmaları birleştirilerek Holoterapik Nefes Çalışmasını geliştirdiler. Binlerce kişi üzerinde bilimsel deneyler ve gözlemler yaparak olağanüstü iyileşmelerin sağlandığı ortak sonucuna ulaştılar. Holoterapi kendini keşfetme üzerine kurgulanmış, kişilerin derin bilinçaltını keşfetmelerini sağlayan, bilincin hızlı solunum ile değiştirilmesini amaçlayan bir nefes terapisi çalışmasıdır. Türkiye de Mustafa Kartal, Stanislav Grof'tan eğitim alarak Holoterapi Nefes Çalışması adı altında eğitim vermektedir. Bende eğitimimi Mustafa Kartal'dan alarak nefesin iyileştirici gücünü ihtiyacı olan insanlarla buluşturuyorum.


Holoterapiye Kimler İhtiyaç Duyar?


Holoterapi çalışması öncelikle üstesinden gelmekte zorlanılan depresyon, takıntılar, kronik ağrılar, fiziksel şikâyetler, mutsuzluk, korku (sınav korkusu), kaygı, üzüntü, öfke, alınganlık, endişe, panik atak, değersizlik duygusu, kendine güvenmeme, geçmişte takılı kalma, sürekli gelecek korkusu ve kaygısı yaşamak, an'da yapman gereken şeyleri yapamama, taciz olaylarında yaşanan derin suçluluk ve üzüntü, bir yakınını kaybetmekten dolayı yaşanan derin üzüntü. Yaşanılan bu olumsuz olayları ilaç almadan iyileşmek isteyen her kez Holoterapi Nefes Çalışması alabilir.
*Holoterapiden Sonraki Değişim Nedir?
Holoterapi, doğru nefes alma tekniği değildir. Agresif nefes alınarak yapılan dönüşüm terapisi , affetme ritüelidir. Holoterapi'de uygulanan hızlı ve derin nefes alışlar ile bilinç altının açılarak danışanın hayatında sorun olarak gördüğü( kendi de dahil olmak üzere) fiziki yada ruhsal sıkıntıya sebep olan her kez ile yüzleşmesi, affetmesi ve barışması üzerine kurulu bir dönüşüm terapisidir. Bu dönüşüm sonucu kişi kedini sevmeye başlar, kendine saygı duyar ve kendine değer verir ve en önemlisi gelecek kaygısını sahibine teslim ederek büyük bir yükten kurtulur. Geçmişin derin üzüntüsünü geçmişe, gelecek kaygısını geleceğin sahibi olan Yaradana bırakır ve kişiye sadece an'ı yaşamak kalır.
Kendini seven yaratılan her varlığı sever. Kendine saygı duyan her varlığa saygı duyar. Kendi değerini bilen başkalarının gerçek değerlerini bilir. Kalıplaşmış olumsuz inançlar bu terapi ile olumlu hale dönüşür. Potansiyelinin farkına varıp hayatını ona göre yaşarsın. Doğru zamanda evet ve hayır kullanmaya başlarsın. Hayattan zevk almaya başlarsın. Anlayış ve bilinç seviyesi yükselir. Kafa karışıklığı ne yapacağını bilememe hali düzelir kendinden emin, ne yapmak istediğini bilen biri olarak hayatınla alakalı doğru kararlar vermeye başlarsın.

Meryem Kaplana Nasıl Ulaşabilirsiniz....
- Mail : kaplanmery@ hotmail.com
- İnstagram: @holoterapistt

MERYEM KAPLAN KİMDİR?

Meryem Kaplan 1978 yılında Tokat Erbaa da doğdum. İlköğretim Mithat Paşa ilköğretim okulunda, orta okulu ise Erbaa Orta okulunda, liseyi de Coşkun Önder lisesinde okudum. Fırat Üniversitesinde Turizm ve Otelcilik sonrasında Eskişehir Üniversitesinde İşletme okudum.
Yirmi iki yıldır özel sektörde çalışmaktayım. Boş zamanımı araştırarak ve okuyarak geçirmeyi seviyorum. Yeni şeyler öğrenmek ve öğrendiğimi insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyorum. Homeopat doktor arkadaşımın bana uyguladığı nefes çalışmasında yaşadığım değişim hayat felsefemi değiştirdi. Bu eğitimi alarak ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için misyon edindim. Eğitim almak için yaptığım araştırmalarımın sonucunda kişisel gelişimle alakalı dünyada çok fazla sistem olduğunu gördüm ve bu beni çok etkiledi. İlk eğitimim Holoterapi Nefes Çalışması, EFT Koçluğu, Recall Healing Travma Bulma Tekniği, Ebru Şinik Ayurvedik Nefes Çalışması eğitimlerini aldım. Bu alanda araştırmalarım ve okumalarım devam etmektedir öğrenecek daha çok şey var ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağım . Kişisel Gelişim Uzmanı olarak isteyen danışanlara almış olduğum eğitimler dahilinde kişisel gelişim çalışmaları yapmaktayım.

Sayfa Başı