Erbaalı Hemşehrimiz Mehmet Can YILMAZ Üsküdar DEVA Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Oldu | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

Erbaalı Hemşehrimiz Mehmet Can YILMAZ Üsküdar DEVA Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Oldu

Tokat Erbaalı hemşehrimiz Mehmet Can Yılmaz Üsküdar Deva Partisi İlçe Başkan yardımcısı oldu.

2022-03-29
Erbaalı Hemşehrimiz Mehmet Can YILMAZ Üsküdar DEVA Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Oldu

Tokat Erbaalı hemşehrimiz Mehmet Can Yılmaz Üsküdar Demokrasi ve Atılım (Deva) Partisi İlçe Başkan yardımcısı oldu.

Hemşehrimiz Mehmet Can Yılmaz'ı İlçe Başkanlığı binasında ziyaret ederek sizler için bir röpartaj yaptık.

- Mehmet Can seni kısaca tanıyabilirmiyiz?

- 1994 yılında Erbaa'da doğdum. İlköğretimimi Kadıköy Reşat Nuri Güntekin İlköğretim Okulu'nda tamamladım. Lise eğitimimi Ataşehir Mustafa Kemal Anadolu Lisesi'nde tamamladım. 2005-2010 yılları arasında basketbol ile 2010-2012 yılları arasında kick-boks ile ilgilendim. 2012 yılı itibariyle siyaset ve STK'lar ile ilgilenmeye başladım. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldum. Sonrasında vatani görevimi tamamladım ve iş hayatına başladım. SMMM ve KGK belgelerine sahibim. Şu an Bağımsız Denetçi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

- Siyaset hayatı çalışmalarınız nasıl başladı?

2012 yılında iktidar partisinin ilçe başkanlığına gitmiştim. Gitme sebebim, içeride Atatürk resmi var mı, merak ediyordum, onun için gittim. İlçe başkanlığına girip biraz dolaştıktan sonra dönemin Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Kadir Köşdere ile tanıştım. Hem o gün orada bugün hala devam eden bir dostluk başladı, hem de benim siyasi hayatım. 2013 yılı sonuna kadar Kadir ağabey ile gençlik kollarında görev aldık. Daha sonra siyasete bir ara verdim. Mart 2020'de Ali Babacan'ın, Kadir ağabeyin de arasında bulunduğu 90 kurucu üye ile birlikte DEVA Partisi'ni kurması ile birlikte siyasete dönüş yaptım. Şu an Üsküdar Kurucu İlçe Başkanı Sn. Recep Sezer ve İstanbul İl Başkanı Sn. Erhan Erol'un tensipleri ile Üsküdar İlçe Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum İlişkileri Başkanı olarak görev almaktayım.

- Çok genç bir siyasetçisin hedef ve çalışmaların nelerdir?

Siyaset iki şey için yapılır. Birincisi idealler, ikincisi menfaatler için. Biz ideallerimiz için siyaset yapıyoruz. Bizim idealimiz tam bağımsız ve demokratik müreffeh bir Türkiye'dir. Çalışmalarımız kısmına gelecek olursak; yeni bir parti olmanın verdiği avantaj ve dezavantajlar neticesinde milletimize en verimli olacağımıza inandığımız şekilde çalışıyoruz. Üsküdar'da görevi aldığımızdan beri, partimizin kimliğini oturtmak adına, milletimize kendimizi anlatmak için durmadan çalışıyoruz. Milletimiz de sağolsun bize her zaman kucak açıyorlar, oldukça olumlu dönüşler alıyoruz. İnşallah hem Üsküdar halkının, hem Türk milletinin derdine deva olacağız.

- Gençlere tavsiyelerin nedir?

Ülken için mücadeleye girmediysen, öldüğünde de hiç yaşamamış olacaksın. Benim hayata bakış açım bu. Arkadaşlarıma tavsiyem de budur. Yurtdışına giden genç sayısı son dönemlerde %85'e varan bir artış gösterdi. Benim açıkçası bu duruma canım sıkılıyor. İktidar partisinin yanlış ekonomi, hukuk ve eğitim politikaları ve iletişime kapalı üslubu yüzünden gençler bu topraklarda mücadeleyi bırakıp, başka ülkelere katma değer sağlıyorlar. Sivil Toplumculuk ve Siyaset, olgun insanların tecrübelerine ile gençlerin ise ufkuna ihtiyaç duyar. Gençleri bu ülkede değil, başka ülkelerde hayallerinin peşinden koşmaya itiyorsanız, ufkunuz karanlıktır. Güneşi görmek istiyorsak, gençlere ihtiyacı var bu ülkenin.

- Şuanki parti ve siyaset ortamını nasıl degerlendiriyorsun?

Şu an üye sayımız 150.000'e ulaşmış durumda. Deva Partisi olarak Türk demokrasisi adına oldukça önemki bir konumda olduğumuzu düşünüyorum. Üsküdar özelinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Üsküdar'daki her bireyle yakın temas halinde olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Öyle istiyoruz ki Üsküdar'da yaşayan, Üsküdar'a uğrayan herkese ulaşalım, onları tanıyalım, onlara deva olalım. Genel olarak siyasi ortam hakkında düşüncelerim ise; Türkiye'nin acilen başkanlık sisteminden kurtulup, Güçlendirilmiş Parlementer Sistem'e geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Türkiye'nin ortak akla, ehliyete ve liyakate ihtiyacı var.

- STK çalışmaları içinde bulundu mu?

Yaklaşık 10 yıldır birçok STK'nın içerisinde bulundum, yönetimlerinde görev aldım. Özellikle memleket STK'larına çok önem veriyorum. Toplumun nabzını ölçmek istiyorsanız, sorunlara deva bulmak istiyorsanız STK'ların öneminin bilincinde olmalısınız.

Bu güzel röpartaj için Deva Partisi Üsküdar İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Can Yılmaz'a teşekkür ediyor, siyasi hayatında başarılar diliyoruz.

Sayfa Başı