ERDEF BÜYÜK ERBAA BULUŞMASI PROGRAMINA YOĞUN İLGİ | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

ERDEF BÜYÜK ERBAA BULUŞMASI PROGRAMINA YOĞUN İLGİ

Erbaa Dernekler Federasyonu (ERDEF) tarafından düzenlenen Büyük Erbaa Buluşması programı büyük ilgi gördü.

2023-01-31
ERDEF BÜYÜK ERBAA BULUŞMASI PROGRAMINA YOĞUN İLGİ
İstanbul'da Tokat'ın Parlayan Yıldızı Erbaa Dernekler Federasyonu (ERDEF) tarafından düzenlenen Büyük Erbaa Buluşması etkinliği 28-29 Ocak 2023 tarihleri arasında Erbaa'da gerçekleşti.
Erbaa Dernekler Federasyonu yönetim kurulu, Dernek Başkanları ve üyeleri ile birlikte Yatırımcı İş İnsanları ile beraber 28 Ocak 2023 Cumartesi günü Erbaa'ya gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundular.
İlk Ziyaret Silahtar Ömer Paşa Camiine
Erbaa Dernekler Federasyonu Erbaa ziyaretlerine Akça(Fidi) köyünde bulunan Tarihi Silahtar Ömer Paşa camiine ziyaret edip sabah namazını kılarak başladı. Camii İmamı ve yetkililerden Camiinin tarihi konusunda bilgi alan Erdef Heyeti daha sonra camii önünde hatıra fotoğrafı çekindikten sonra Erbaa Merkeze hareket ettiler.
Başkan Karagöl Erdef Üyelerini Kahvaltıda Karşıladı
Erbaa Dernekler Federasyonu heyeti Erbaa Belediyesi Çamlık Sosyal tesilerinde sabah kahvaltısında Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl ve Belde Başkanları ile bir araya geldi.
Erdef Başkanı Hüseyin Koyuncu Büyük Erbaa Buluşması Programının detayları ile bir konuşma yaptıktan sonra Erbaa Belediyemize ve Başkanımıza desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.Daha sonra Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkan Baş Danışmanı ve Onurlu Turizm Yönetim Kurulu Başkanı, Erdef Başkan Vekili Mehmet Yavan, Gökal Belediye Başkanı Osman Akbulut, Karayaka Belediye Başkanı Mehmet Başar, Erdef Yüksek İstişare Başkanı Murat Göktaş ve Erbaa Belediye Başkanı birer konuşma yaptılar. Kahvaltı sonrası Erdef Heyeti Erbaa Belediyesi Ali Özgül Konuk evini ziyaret ettikten sonra organize sanayi bölgesine hareket etti.
Kelkit Ovasının Ekonomik Lokomotifi Erbaa OSB'ye Ziyaret
Erbaa Dernekler Federasyonun Büyük Erbaa Buluşması programının ana güdem konusu Erbaa Sanayisini daha ileri taşımak ve son günlerde EYT ile emekli olacak hemşehrilerimizin memleketine dönüş yaptıklarında iş istihdamı ile neler yapabiliriz konusunda fikir sahibi olmak için bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi.
Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Erbaa Organize Sanayinde faaliyet gösteren fabrikaları yerinde inceleyen Erdef heyeti yetkililerden tek tek bilgi aldılar.Bol bol fotograf ve video çeken heyet sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak Erbaa Organizenin büyüklüğünü üyelerine aktardılar.
OSB temaslarından sonra Erdef Heyeti Erbaa Ahmet Yenihan Kongre Merkezine geçerek geniş kapsamlı bir toplantı düzenledi.
Büyük Erbaa Buluşması adı altında düzenlenen toplantıya Erbaa Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Gökal Kasabası Belediye Başkanı Osman Akbulut, Karayaka Kasabası Belediye Başkanı Mehmet Başar, Tanoba Kasabası Belediye Başkanı Vural Özdemir, Erbaa Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Yurtalan, Erdef Hukuk Komisyon Başkanı Av. Muammer Çınar, Erbaa İşkur Müdürü Erol Demirbaş, Erbaa Ziraat Odası Başkanı Arif Yılmaz Köksal, Erbaa CHP ilçe Başkanı Hayri Kocaoğlu, Tokat Gündem Gazetesi temsilcileri Bayram Güvercin ve Zekeriya Yılmaz, Kişisel Gelişim ve Eğitim Uzmanı Ahmet Köknar ve Köy Muhtarları katıldı.
Sunumunu Sezgin Kanat'ın yaptığı kongre merkezindeki istişare toplantısının açılış konuşmasını Erbaa Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Koyuncu yaptı. Başkan Koyuncu 2011 Yılından Bu güne kadar Erdef Ailesinin Küçük Umutlar ile büyük yarınlar inşa etme gayretinde olduklarını söyleyip organizasyona emeği geçenlere teşekkür etti.
Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl ise yaptığı konuşmada Erbaa il olmayı hak ediyor, bölgenin lokomotifi olan şehrimizi kalkındırmak büyüme ivmesini devam ettirmek için samimiyetle çalışıyoruz. İstanbul'da yaşayan, bir ve beraber olma şuuruyla memleketine katkı sağlamak isteyen siz hemşerilerimizle buluşmaktan bugün büyük mutluluk duydum, emeği geçen ERDEF Başkanı Hüseyin Koyuncu 'ya onun nezdinde bütün dernek başkanlarımıza ve üyelerine teşekkür ediyorum dedi.
Programda, Erbaa Kaymakamı Dr. İsmail Altan Demirayak, Gökal Kasabası Belediye Başkanı Osman Akbulut, Karayaka Kasabası Belediye Başkanı Mehmet Başara, Tanoba Kasabası Belediye Başkanı Vural Özdemir, Erbaa Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Yurtalan mikrofon alarak birer konuşma yaptılar.
Toplantı sonrası Erdef Heyeti Erbaa Üzümlü Köyüne hareket ederek bir asırdır devam eden FERFENE Programına katıldı.
Erbaa Üzümlü Köyü Dernek Başkanı Zeki Kara köyümüzde bir asırdır devam eden FERFENE programında bizleri onure eden Erdef Başkanı ve Heyetine, Belde Belediye Başkanlarımıza ve köylülerimize çok ama çok teşekkür ediyorum dedi.
Tarım alanındada her geçen gün gelişen Erbaa'ya kazandırılan Erbaa Kesme Çiçek Üretim Bölgesine Ziyaret
Erdef heyeti Cumartesi gününün son programı Erbaa Gökal Belediye Başkanı Osman Akbulut ile birlikte Kesme Çiçek Üretim Bölgesinde yapımları devam seralar oldu.Yaklaşık 300 dönüm arazi üzerinde devam eden çalışmalar ve yatırımlar ile ilgili bilgi alan Erbaa Heyeti Seraları gezdikten sonra yoğun bir günü geride bıraktı.
29 Ocak Pazar günü Erbaa Değirmenli köyünde kahvaltıda buluşan Erdef Heyeti bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.
Erbaa Değirmenli Köyünün tekrar Belediye statüsü kazanması için çalışmalar başlatan Değirmenli Köyü Derneği Başkanı İbrahim Sabancı çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.
Son olarak Erbaa stadyumunda Merkür Holding Erbaaspor-Akhisar Belediyespor mücadelesini izleyen Erdef Heyeti iki günlük Erbaa Ziyaretini tamamladıktan sonra İstanbul'a geri döndüler.
Erbaa Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Koyuncu Büyük ERBAA Buluşma Programı sonrası yaptığı açıklamada:
2011 Yılından Bu güne kadar Erdef Ailesinin Küçük Umutlar ile büyük yarınlar inşa etme gayretine BÜYÜK ERBAA BULUŞMASI adı altında Dernek Başkanı, Temsilci ve İş İnsanı Arkadaşlarımızdan oluşan bir heyet ile Erbaa programımız hayırlısı ile geride bıraktık.
Erbaa Kaymakamımız Sn. Dr İsmail Altan DEMİRAYAK'a, Erbaa Belediye Başkanımız Sn Ertuğrul KARAGÖL'e, Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn Gökalp ÇOŞKUN'a, Erbaa Gökal Kasabası Belediye Başkanımız Sn Osman AKBULUT'a, Erbaa Karayaka Kasabası Belediye Başkanımız Sn.Mehmet BAŞAR'ya, ErbaaTanoba Kasabası Belediye Başkanımız Sn Vural ÖZDEMİR'e, ErbaaYurtalan Köyü Muhtarımız ve Erbaa Muhtarlar Derneği Başkanımız Sn.Mehmet YURTALAN'a, Erdef Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Murat GÖKTAŞ'a, Ulaşımda bizlere desteklerini esirgemeyen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin KARTOĞLU'na ve Başakşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hemşehrimiz Mustafa TEKDEN'e, tüm dernek Başkanlarımıza, temsilcilerine ve İş İnsanlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunarız dedi.
Sayfa Başı