ERBAA DERNEKLER FEDERASYONU BİNLERCE DEPREMZEDE İÇİN İFTAR YEMEĞİ VERDİ | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

ERBAA DERNEKLER FEDERASYONU BİNLERCE DEPREMZEDE İÇİN İFTAR YEMEĞİ VERDİ

Erdef Adıyaman Gölbaşında binlerce depremzede ile iftar sofrasında buluştu.

2023-03-28
ERBAA DERNEKLER FEDERASYONU BİNLERCE DEPREMZEDE İÇİN İFTAR YEMEĞİ VERDİ

Merkezi İstanbul'da bulunan Tokat Sivil Toplum Kuruluşları içerisinde oldukça aktif bir rol alan Erbaa Dernekler Federasyonu(ERDEF) Ramazan öncesi yaptığı istişare toplantısında bu yıl yapılacak iftar programlarını iptal ederek tüm dernek Başkanları ve yönetimleri ile birlikte depremzedelere iftar vermek için karar aldı. Bu kararla birlikte hemen çalışmalara başlayan Erdef Yönetimi kısa bir sürede dernek başkanarı, İş insanları ve hayırsever vatandaşların desteğiyle Ramazan ayının ilk cumartesi akşamı Adıyaman Gölbaşı'nda binlerce depremezede vatandaşımıza hem iftar verdi hemde gıda kolisi yardımında bulundu.

Erdef Başkanı Hüseyin Koyuncu program sonrası yaptığı açıklamada:


Kıymetli Dernek Başkanı, Delege ve Gönül İnsanı Kardeşlerim…
*Erbaa Dernekler Federasyonu Ailesi Olarak*
Bütün Derneklerimizin, İş İnsanı Abilerimizin destek ve katkısı ile 25. Mart. 2023 tarihinde Adıyaman Gölbaşı ziyaretimiz tamamlanmıştır..
Bu Ziyaret kapsamında
1) 4.500 kardeşimiz ile İFTAR SOFRASINDA bir araya gelmek nasip oldu
2) Depremzede kardeşlerimizin yaşadığı Çadırları bizzat ziyaret etmek koşulu ile Değirmenli Köyü Derneğimizin ayarlamış olduğu 4.000 adet Çorap Dağıtımı yapılmıştır.
3) Depremzede kardeşlerimizin yaşadığı Çadırları bizzat ziyaret etmek koşulu ile Aşoder Ailemizin ayarlamış olduğu 4.000 adet Ekmek Dağıtımı yapılmıştır.
4) Depremzede kardeşlerimizin yaşadığı Çadırları bizzat ziyaret etmek koşulu ile Bütün Derneklerimizin nakdi ve gayri nakdi yardımları ile hazırlanan 4.000 adet Süt, 300 adet Kumanya Dağıtımı yapılmıştır.
5) Bir çok kardeşimizin Fitre ve Zekat niyetine vermiş olduğu Zarfları İhtiyaç sahiplerine ulaştırmak nasip oldu
Gönül köprüsü oluşturma gayretinde olduğumuz Adıyaman Gölbaşı ve Depremden zarar gören hemşerilerimiz için daha çok şeyler yapma görevimiz olduğu bilinci ve inancı ile Rabbim bizlerin bu hizmetleri yapmasına vesile olan siz kıymetli hemşerilerimiz den binlerce kez razı olsun inşallah.
Ayrıca 40 Kişilik gönüllü ekibin Ulaşımında bizlere destek olan Onurlu Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Sn Mehmet YAVAN Kardeşimize sizler adına teşekkür ediyoruz,
*Erdef Ailesi büyük yükü ağır, yolu uzun, seveni çok, sahada daha çok yapacak işi var dua ve desteklerinizi esirgemeyiniz* dedi.

Sayfa Başı