TOKAT'LI HEMŞHERİMİZ TURAN ŞAHİN CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLLİĞİ A.ADAYI OLDU | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

TOKAT'LI HEMŞHERİMİZ TURAN ŞAHİN CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLLİĞİ A.ADAYI OLDU

Tokat'lı Hemşehrimiz Turan Şahin CHP Kocaeli Milletvekili A.Adayı

2023-03-23
TOKAT'LI HEMŞHERİMİZ TURAN ŞAHİN CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLLİĞİ A.ADAYI OLDU

Turan Şahin Kimdir:

1973 Tokat Turhal Yavşanlık mah doğan yedi çocuklu emekçi, işçi bir ailenin ikinci evladıyım. Dar gelirli bir ailenin evladı olmamdan dolayı İlkokul yıllarından ihtibaren aile bütçesine destek olmak için çalışma hayatına simit satarak başlayan daha kardeşlerimin benden küçük olmasından dolayı eğitimimi Ortaokululda okulu bırakıp ailemin geçim yükünü üstlendim sonra fırın Ünlü mamuller işlerinde ustalık öğrenip Turhal’da simit ve pide fırını işletmesi yaptım.

1993 yılında Vatani görevini yapmak üzere Manisa Alaşehir'e oradan usta birliği Konya 100 Yataklı Hava Hastanes"nde vatanı görevimi tamamladım. 1996 yılında Almanya’ya gidip orada da çocukluk arkadaşım can dostum Fikret Arslan,ın yanında dört yıl boyunca döner ve restorant sektöründe çalışıp; 2000 yılında tekrar yurda döndüm. 2001 yılının sonunda simit sarayı kuruluşunda ustabaşlığı yapıp 2004 yılında izmite yerleştim. Başlayan İzmit serüven"nde 2005 yılında hayatını Çayırovada ikamet eden Sinoplu geniş bir aile ve geniş bir kesim tarafından tanınan ailenin kızı Elmas Özdemir,i ile hayatımı birleştirdim 17 yaşında Sıla adında kızım ve 8 yaşında Ahmet Eren adında oğlum var.
İzmitte Çıtırkeyf Simit Sarayı Işletmesi,Pasha Çorba Izgara adında Restorant İşletmesi, Karadeniz Pidesi işletmecisi olarak gıda sektöründe bulundum.
Şu anda yemek firması catering toplu yemek organizasyonları yapmaktayım. 2019 yılında yerel seçimlerdeİzmit Belediyesi Meclis üyesi olarak Fatma Kaplan Hürriyet Başkanımızla birlikte ekip çalışmalarımızı sürdürüp İzmit belediyesinin 15 yıl aradan sonra Cumhuryet Halk Partisi belediyesi olarak kazanma gururu yaşadım. 2016 yılında kurulan Kocaeli Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği,nin kurucu başkanı ve halen başkanlık görevini sürdürmekteyim.

Başkent Tokatlılar Eğitim ve Kültür Derneği (BAŞTEK) Bir önceki dönem Yönetim Kurulu Üyesi, Daha önce bünyesinde 20 il hemşehri derneğin bulunduğu Kocaeli Anadolu Dernekler Birliği,nin yönetim kurulu üyesi, Şuan yeni bir oluşum olan birlikte hareket ettiğimiz bünyesinde 16 il hemşehri derneginin yer aldığı Kocael Başkanlar buluşmasının içerisinde büyük bir ekibiz, Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şubesi üyesi, İzmit Kent Merkezi Esnaf Dayanışma Derneği ( İKM ) Yönet"m Kurulu Üyesi, Türk Ocakları Kocaeli Şubesi üyesi, Kocael" Milli Kuruluşlar Birliliğinin Üyesi Kocael Aydınlılar Ocağının gönüllü üyesi, Kocaeli Bağımsız Şairler ve Yazarlar Derneği nin gönüllü üyesi Derince Yenikent Cem Evi Derneği nin kurucu yönetim kurulu üyesi Kocaeli Öğrenim Gençliğine YardımDerneğinin önceki dönem Yönetim Kurulu Üyesi şimdi Üyesiyim, Kocaeli Spor Üyesi ve sevdalısı Atatürkçü Düşünce Derneği üyesiKocaelinde kentin içerinde yer alan sivil toplum ve derneklerle önemli birlikteliği olan Kent tanınırlığı yüksek olan farklı siyasi görüşteki insanlarla dostlukları yüksek derecede iyi olan Vatan milliyetçisi ve sevdalısı, Kocaeli aşığı insan canlısı hizmet aşkıyla görev adamı olan bir kardeşinizim.
2019 yılında Tokat Gündem Gazetes"nin 2000 yılından bu yana düzenlemiş olduğu 19. Tokatın Enlerinde Türkiye Genelinde en İyi Sivil Toplum Başkanı ödülüne layıkgörüldüm. Plaketimi Tokat Millet Vekilimiz Sayın Kadim Durmaz beyden aldım.

Saygılarımla…
Turan Şahin
Kocaeli Tokatlılar Yardımlaşma ve
Dayanışma Derneği Bşk.

Sayfa Başı