Tokat'ta PET-BT görüntüleme cihazın tanıtımı yapıldı | ERBAA GÜNDEM | Haber | Haberler - Tokat- Erbaa haberleri
  • Künye
  • Form
  • İlanlar
  • Fotoğraflar
EDD Yapı & İnşaat

Tokat'ta PET-BT görüntüleme cihazın tanıtımı yapıldı

TOKAT Gaziosmanpaşa Üniversitesi ( TOGÜ) Hastanesinde Türkiye'de 2 üniversite olan PET-BT görüntüleme cihazın tanıtımı yapıldı.

2024-03-29
Tokat'ta PET-BT görüntüleme cihazın tanıtımı yapıldı

TOKAT Gaziosmanpaşa Üniversitesi ( TOGÜ) Hastanesinde Türkiye'de 2 üniversite olan PET-BT görüntüleme cihazın tanıtımı yapıldı.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesine (TOGÜ) alınan Pozitron Emisyon Tomografisi/Bilgisayarlı Tomografi (PET-BT) cihazının tanıtımı yapıldı. Tanıtım programına AK Parti Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan ve Cüneyt Aldemir'in yanı sıra Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, TIP Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Raşit Kılıç, Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erkan Gökçe ve sağlık çalışanları katıldı.

60 MİLYON MALİYETLE ALDIĞIMIZ BİR CİHAZ

Rektör Prof. Dr. Fatih Yılmaz, "Bugün mutlu bir haberi sizle paylaşmak için üniversitemize almış olduğunuz G2 model cihazımızı bugün tanıtımı için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Ben bu vesileyle Milletvekillerimize ve değerli arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Tabii bu cihaz önemli bir cihaz. Şehrimizde yaklaşık üç yıldır bu PET kanser tarama cihazı mevcut değildi. Şehrimizdeki vatandaşlarımız diğer illere gidiyordu. Sonunda üniversitemize bunu kazandırdık hayırlı uğurlu olsun. 60 milyon maliyetle aldığımız bir cihaz Tokat'ta hizmete girmiş olacak. Tabii bu cihaz özellikli bir cihaz, Türkiye'de sadece iki üniversitede bulunan bir cihaz ve son teknolojiyle üretilmiş bir cihaz. Yani hastalarımız daha az miktarda bir radyoaktif maddeye maruz kalarak daha hızlı şekilde ve daha net bir şekilde sonuca ulaşmış olacaklar. Ben tabii ki bu cihazın hizmete girmesinden dolayı bizlere destek sağlayan başta Anayasa Komisyonu Başkanımız, Milletvekillerimiz yine bu cihazı aldığımız süreç içerisine Tokat Milletvekili olan Özlem Zengin Hanımefendi'ye ben hakikaten teşekkür etmek istiyorum. Ben Cumhurbaşkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Bu önemli bir yatırım. Tabii bu yatırımların sadece kalmayacak. Yine çok kısa zaman içerisinde üniversitemize bir acil servis binası da kazandıracağız. Çok kısa süre içerisinde ihalesi tamamlanıp süre içerisinde temelini atacağız. Ben bu cihazın hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Hastalarımıza da şifalar diliyorum." şeklinde konuştu.

Sayfa Başı